Prohlídka Archeoparku stála za to

Vymyslet prázdninový program pro pět vnuků, ve věku od šesti do třinácti let, není úplně snadné. Pokud se ale podaří najít zajímavé místo, které je nejen zabaví, ale i poučí, pak to za to stojí. Místo, na kterém žili už před mnoha staletími naši předci, dýchne na návštěvníky hned při vstupu zajímavou atmosférou. Jako by se tu čas zastavil. Replika slovanského hradiska, které bylo zbudováno na tomto místě už v době bronzové. Následně vypáleno a v dalších stoletích tu svůj domov našli bratři Slované.
Návštěva archeologické památky

Všechna obydlí jsou postavena přesně podle dochovaných materiálů a všichni návštěvníci mají možnost do jednotlivých příbytků vstoupit. A na vlastní oči se přesvědčit, v jakých podmínkách naši předchůdci žili. A že to nebylo úplně jednoduché, si uvědomili i kluci. Vnitřní rozměry byly natolik stísněné, že když tam dva vešli, třetí se musel schoulit na postel. Představa, že v každém příbytku se ještě navíc rozdělával otevřený oheň, na kterém si připravovali pokrmy, je v dnešní době už naprosto nepředstavitelná.

Dobové vybavení bylo rozvěšeno po celém areálu Archeoparku a mnohdy bylo nemožné rozpoznat, k čemu vlastně byly nástroje používány. Během celých prázdnin tu navíc probíhají ukázky starých řemesel, jízdy na koních a pro děti zájmové dílny. Ve kterých se učí starým uměleckým technikám.
Prohlídka dobových příbytků

Součástí Archeoparku je Rybí dům, ve kterém je stálá výstava sladkovodních ryb. A to bylo pro kluky dalším lákadlem. Obři akvária, ve kterých je možné pozorovat ryby našich řek a rybníků. Kapry, štiky, sumce, cejny, jesetery, amury a další. V menších akváriích jsou k vidění i méně známé akvarijní rybky. U venkovních bazénů jsou k dispozici i rybářské pruty. Všichni si tak mají možnost vyzkoušet svoje schopnosti. Součástí Rybího domu je i restaurace, ve které kluci ochutnali z nabídky rybích specialit. V recepci si všichni zakoupili suvenýry. Na památku příjemného prázdninového dne.