Záhadná Irma
17. - 20. 9. 2008

V Brodě jsem vyzvedl s mámou Ludmilu a Honzu, kteří už tam čekali, napili se v Révě a šli na divadlo Záhadná Irma, kde hráli Zedníček a Paulová. Divadlo mě trošinku zklamalo a nebylo to asi jen tím, že mě tlačily boty (divadelní prestižky mně totiž mamka schovala) a že jsem nemohl jít v divadelních kalhotech (protože je mamka roztrhala).
V pátek se jelo se psy na Klokočov k 1000 leté lípě, pak na Lichnici hrad, kde jsme přišli na to, že Ludmila ani neví co je Barbakán. Pak ke skále, kterou hradní dáma dala vyleštit a pak na ní posílala nápadníky na koních a bavila se z hradu jak všichni pádem umíraj (typická ženská). Až jednou jeden chytrej a hezkej chlap dal koni diamantové podkovy a skálu vyjel. Ženský se líbil a byla z něj celá nadržená, ale on přijel a šípem z luku jí proťal srdce. Prostě hodnej chlap pomstil její oběti a zabránil dalšímu zabíjení. Pak jsme jeli na Seč hráz. Hodnej méďa ukázal cestu na Vildštejn hrad nad tunelem a Honza se pak s Ludmilou klasicky opičil. Pak na hrad Oheb, kde byl krásný a velký pařez na hezké fotky. Honza se klasicky opičil. Pak se jelo koupat na Jezerku, ale bylo to obsazeno nějakou firmou, tak jsme se šli projít k ústí Chrudimky do Seče. Pak se jelo do Chotěboře do staré cukrárny, kde se hodný méďa ulakotil na dva zákudky. Honza povečeřel jen jeden a šlo se na super film Batman, kterej dělal lidem hezký úsměvy nožem. Teda né Batman, ale ten zlej ze Zkrocené hory.
Za speciální povídání stojí jak Ludmila se ptala na Františka a hodnej méďa jí řekl, že mu umřela babička a on teď sází topoly, aby byla hladina klidná jako zrcadlo. Ludmila mu věřila.
Doma už byl poloméďa a válel se na gauči. V sobotu se jelo do Světlé, ale chodby jsou otevřeny jen v sobotu v červenci a v srpnu. Tak se šlo na Stvořidla. Nejdřiv jsme s Honzou důkladně nafotili kašnu. Na Stvořidlech jsme se občerstvili, Ludmila nejvíc. Ludmila se zamilovala do jednoho vousáče a nenápadně ho balila a vychvalala mu vousy. Pak se šlo do Sluneční zátoky k hochům od Bobří řeky, kde má Foglar pomník a do Vilémovic k nejstaršímu stromu ve střední Evropě tisu červenému 1500 - 2000 let u opraveného zámku. Tis je prudce jedovatý, vše ze stromu. Pak přes hezkou opuštěnou upravenou ves zpět do Světlé kolem ženské věznice, u které Ludmila plakala, když si představila, že tam třeba jednou bude. Pak kluci v Brodě do sauny, my s Ludmilou do bazénu a páry. Doma jsem Honzovi - protože je polévkovej - udělal česnekovou hovězí, ale nedocenil to a tak se Sára hodnej pes obětovala a snědla ji za něj. Sice Honza na všechno dává Magi i na jahodové knedlíky, zmrzlinové poháry, do kompotů, do piva.. ale česnek chce jen v česnekové polívce.
V neděli povalování u fotek a pak oběd na Hájku a výsadek Honzy v Chotěboři. Ludmila pak válečnej film, hodní proti zlým a hodnej méďa luštil asi 2 hodiny těžké sudoku ve vaně při svíčkách. Nakonec na něj poloméďa chtěl otevřít okno a tak radši vylezl.
Jirka