V Jitkově
22. - 25. září 2006

Protože jsme se už "dlouho" neviděli, pozval nás Jirka k sobě do Jitkova. Jeli jsme se Zdeničkou a Milanem večer v pátek do Havlíčkova Brodu, kde jsme měli sraz s Jirkou a ten nás odvezl do Jitkova. Přijeli Honzík z Ostravy a Pavel s Markem, které jsem ještě neznala.
V sobotu ráno jsme jeli do Chotěboře na výstavu zvířat. Jirka si chtěl koupit nějakého králíka a nebo i nějaké jiné zvířátko. Nakonec si to s králíkem rozmyslel a hedvábnička, o kterou měl také zájem, nebyla k prodeji. Na výstavě byli Jirkův táta s malým Pavlíkem.
Odtud jsme jeli do Chotěbořského zámku, který také je hodně zchátralý. V zámku byly hezké obrazy. Pak jsme se prošli parkem k hrobce, nebo vlastně k hřbitůvku, kde jsou pochováni páni zámku Dobřinští.
Pak jsme jeli pro Lauru a Sáru a Jirka nás vedl krásným chotěbořským krajem ke zřícenině hradu Ronovec. Cestou jsme viděli strom, který měřil v obvodu 6,1 m a obrovský smrk. Honzík se Zdeničkou zase sbírali houby a domlouvali se, co nám z nich ukuchtí. Nakonec z toho sešlo a my se raději zastavili v čínské restauraci v Havl. Brodu.
V neděli jsme šli údolím Doubravky. Tímto údolím jsem šla už v zimě. A já si říkala, jak je ta příroda tady krásná v každém ročním období.
Odpoledne se s námi Ostraváci rozloučili a odjeli. Asi dostali strach z "diskotéky", kterou jsem je strašila. Ta probíhala v Jirkově obýváku v sobotu večer.
Po jejich odjezdu jsme ještě jeli do Jihlavy se koupat. Večer prohlíželi fotky a pak šli spát. Milan i Jirka brzy ráno museli vstávat do práce.
Teď je už pondělí, oni oba už pracují a já tady dopisuji kroniku. A za chvíli už odjedu také.
Ludmila


Husy a kachny


Džungle před vchodem


Džungle i před oknem


Kaplička


Na výstavě drůbeže


I Honza nakupuje?


Většina exponátů je neprodejná


Chotěbořský zámek


Na nádvoří


V zámeckém muzeu


Zámecký pán?


Kašna


V zámeckém parku


Alej


Hrobky


V Jitkově


Cestou míjíme hasiče


Památný strom


Památečné foto


Rozsochatec


Na hradě Ronovec
Nejvyšší smrk

V Brodě na číně


A teď již jen fotky z nedělního výletu údolím Doubravky
Most v Bílku