Třemešná ve Slezsku
14.11.2003 - 17.11.2003

- Proč nemohl Milan přijet v pátek?
- protože v Brně byla soutěž Hlupáček roku
JirkaTak tímto obrázkem se snad Jirkova přehnaná fantazie vyčerpala a můžeme popsat skutečný průběh akce. Je pravda, že jsem přijel o den později, protože v pátek večer mně už z Brna nejel vlak. Přijel jsem do Třemošné, Jirka mně ale volal, že mně jede v 15,00 další vlak a dáme si sraz na Dívčím hradě. Čas do odjezdu vlaku jsem strávil výletem po značené cestě. V 15 hodin jsme odjel úzkorozchodkou na Dívčí hrad. Na hradě ale nikdo nebyl, tak jsem asi do 16 hodin chodil po vesnici a čekal, kdy se někde někdo objeví. Nakonec jsem se s BDPáky sešel, odešli jsme na zastávku a odjeli se zpožděním do Třemošné.
A co dělali celý den ostatní? To musí napsat někdo jiný.
Milan

Všem se nám zde líbí, ubytování i okolí je super. V sobotu ráno jsme vyrazili na dívčí hrad přes obec Slezské Rudoltice (proč jít 10 km, když lze 20 km). Naštěstí tam byla skvělá vinárna, ve které čepovali jen pivo a k jídlu měli křupky a brambůrky. Někteří jedinci si byli přidat třikrát. Po obědě jsme pokračovali k cíli. U vinárny byl pěkný zámek. Jirka se opět zmocnil vedení a nechal nás jít po železniční trati, i když mezi obcemi byly schůdné cesty lemované ovocnými stromy. Došli jsme na žel. zastávku Dívčí hrad, kde na nás měl čekat Milan. Nebyl tam a proto jsme šli na hrad. Během cesty měl Dan alespoň 5 telefonních hovorů. Vypadalo to, že se k nám přidají další jedinci z Ostravy (šlo o mladé, vysoké, svalnaté, milé a veselé lidičky, kteří jsou navíc svobodní a nezadaní). Ale nikomu to nevadilo? Dívčí hrad - zajímavý, ale poškozený stavebními úpravami (styl JZD). Milana jsme našli (spíše on nás) a šli jsme na trať. Byla už tma a zima. Už jsem se těšil na vanu (plnou) horké vody. Všichni mají levé ruce a proto si vydrbu záda sám. Po naplánování příštího dne jdeme spát.
.....4,30 - 5,30 ráno sedím v kuchyni, Honza řeže až se nedá spát. 5,35 přestal. .. 5,40 začal Dan .. trpím a těším se na příští sny (zítra budu spát raději na schodech). Vynechal jsem páteční večer - hráli jsme Monopoly až do rána.
Marek - OV

Bylo dobře. Jen Jirka s Milanem nedodrželi slovo. Nevzali mě do vany. Společná vana byla za odměnu hry Monopoly. Nyní čekám až se ohřeje voda abych se mohl umýt. Otázka je kdo se přidá.
Dan

V neděli ráno jsme jeli do stanice Bohušov. Viděli starý dub, který měl obvod 4,5 m a šli kolem hrobky (asi Gebaurova, nebo tak nějak) - byla stejně prázdná a asi v opravě. Došli na zříceninu Fulštejn. Maro zaplatil celou jeho opravu do původní podoby. Z hradu šli k rybníku u kempu, kde kluci házeli kameny po ledě a vyluzovali jimi divné zvuky. Pak šli přes Bohušov po červené a šli do Osoblahy na něco teplého do žaludku. Ale to jsme neznali Osoblahu. Zde se nikde nevařilo a to Honzu tak rozezlilo, že ho to donutilo k nečekaným činům - viz náčrtek. Jirka

PS: Pondělí ráno, jsme stále v Třemešné ve Slezsku. Díky 17. 11. (státní svátek). Za celý víkend jsme prošli pár kilometrů, viděli pár kostelů, hřbitovů, hradů a zřícenin. Svezli se úzkokolejkou. Co říct nakonec?..
Bylo dobře.
Budem vzpomínat.
Takže snad... Někdy příště... Někde jinde
Ahoj... Dan

Děkuji Jirkovi z Jitkovského království za jeho umělecký výkon. Dnes už jsem najezen a krásně vyspán, takže už mám dobrou náladu. Navíc jsem asi první člověk, který slyšel sám sebe v reálu chrápat (podle Mara a Dana). Jirka se opět snaží drezúrovat Milana ale neúspěšně. Rozhodli jsme se že pojedem vlakem dřív a prohlédnem si město Krnov. Jirka se těší na pořádný oběd a pohár. Maro objevuje krásy přírody a objevil stádo Daňků. A Dan ho šel zachraňovat. Milan pro změnu získává praxi v opékání Vysočiny.
Honza

Dojeli jsme do Krnova, došli na zákusky do cukrárny. Honza novým foťákem vyfotil vše co mu přišlo pod spoušť. Na chvilku se nám Honza ztratil, ale pak jsme se na nádraží našli. Honza koupil časopis. JirkaDan se rozvaluje.


Mám umýt nejdřív nádobí , nebo Vám udělat snídani?Vyrážíme.Honza a Maro hledají cestu.Asi neví , že cesta vede za mnou.


Maro s Honzou před kapličkou.

Kaplička zevnitř.


Dan se směje , protože konečně našel hřbitov,kde chce jednou ležet.


Maro a kočička.


Honza jí besipku.


Farař naschvál postavil kostel u JZD.

Kostel ve Slezských Rudolticích zblízka.U zámku.
Uzkorozchodka.


Vláček.


Dívčí hrady.


Jan Nepomucký a Maro.


Hlupáčka pustili do vlaku.


Pozování.


Snídaně.


Milan musí znovu nastupovat,aby Honza udělal fotku .
Hrobka starýho dobrýho Graubnera:))


Fulštejn.


Náš průvodce Maro .


Tajemná brána.


Maro cosi hodil jako příspěvek na opravu hradu.

Honza našel čertí skrýš.


Ne,ne nefotte mě , jsem ošklivý Maro.
Hraju Mara při focení. Já se totiž fotím rád. :))

Maro fotí Honzu a mě . Já fotím Honzu a Mara.Ptáci kamsi letěj.


Majoritní vůdce hledí do mapy:))


Soutěž v žabičkách vyhrál Milan.


Ryby v řece.


Díky této hospodě,si Honza postavil vlastní lesní restauraci.


Fontána v Osoblaze.

V Třemešné u chaty.


Krnov.

Na této fotce fotograf Maro zachytil sám sebe v zrcadle.
A já jsem na fotce dvakrát.
Dvě věže . Menší věž je hloupější.