Toulovcovy Maštale.
5. - 7. dubna 2002
Tak konečně jsme se po půl roce zimního období dočkali prvního letošního vandru pod širák . Akce byla naplánována do Toulovcových maštalí .Počasí ale bylo celkem studené a tak jsme se sešli ve složení
lidí:Milan,Jirka,Petr.
a psů:Sára,Laura,Dan.
Mě (Milana)nejdříve čekala pětihodinová cesta vlakem přes Pardubice - tam jsem se také setkal s Petrem . Sraz jsme měli ve stanici Vrbatův Kostelec . V pátek večer jsme bez problémů našli pěkné místo v lesíku , udělali oheň a navečeřeli se . Teda kromě Jirky , který měl střevní potíže . V noci se ale hodně ochladilo . Já jsem asi poprvé v životě spal v pohorkách , měl na sobě kalhoty : tlusté tepláky a nahoře také několik vrstev včetně zimní bundy s kapucí a šálou . Mně jedinému tedy bylo v noci teplo a bylo mně příjemně teplo . Jirka už to měl ale horší . A nejhorší to měl Petr . I když je Petr zkušený zimní vandrovník , počasí podcenil a byla mu hrozná zima ...
Milan.

...tak si nakonec musel vlízt k Danovi do spacáku a nechal se od něj hřát . Ale příště si prý Petr vezme na vandr svůj vlastní spacák , aby už nemusel spát v psím spacáku . Ráno jsme stále leželi a čekali na teplé počasí . Nakonec jsem všechny přesvědčil , že hezčí počasí nebude a vstali jsme a začli balit .Nasnídali se a uvažovali co dál . Ruce , nohy zmrzlý a navíc začlo chumelit . Zavolat jsem sestře , zda se můžem stavit , ale měla návštěvu . Rozhodli jsme se tedy , že nemá smysl jít dál a vrátili se na zastávku , kde zrovna odjížděl vlak na Chotěboř . V Chotěboři Milan šel pěšky na Jitkov a zbytek šel pro auto a jeli do Jitkova též . Zde jsem si dal s Petrem Age of Empire , ale Petr byl slabý a byl brzy poražen . Přišel Milan , který trochu zabloudil . Tak jsme nasedli do auta a odjeli do Jihlavy do Baumaxu , kde si Petr koupil odpružené kolo a já zatravňovací dlažky. Potom jsme se přesunuli do vedlejšího vodního ráje , kde byla vcelku teplá voda , super tobogán a vířivky . Cestou z Jihlavy jsme samozřejmě navštívili naší oblíbenou čínskou restauraci a dali si železnou plotýnku s telecím tří chutí a voňavou a křehkou kachnu . Na cestě zpět byla celkem velká vánice . Doma si Petr zapnul Age a nastavil si počítače na nejhloupějšího (aby si s ním rozuměl) a hrál s ním až do 4 do rána .Ale protože si nastavil vztahy na neutrální , tak si s počítačem jen těžili a stavěli . Občas Petr , nebo počítač přijel na přátelskou návštěvu . Odpoledne v neděli jsme s Milanem vyvenčili psí smečku . Milan kolem patý šel do Chotěboře na vlak , Petrovi se u mě líbí a tak zatím zůstává.
Jirka.

Člověk se nemá vzdávat, překážky má zdolávat , má ji přeskočit , podlézt, obejít , nemá se vzdávat a proto jedem příští týden zas s lepším vybavením.
Jirka.

Všechno začalo tak hezky . Setkání s Milanem v Pardubicích , cesta lokálkou do Vrbatova Kostelce, přivítání , i jinak se nám nevedlo špatně , našli jsme pěkné místo na spaní , udělali oheň.. Ale příroda se proti nám spikla . Zima,sníh a mráz udělali své . Nakonec nás příliš nezachránil ani příjezd k Jirkovi na zotavenou .Já mám angínu , Jirka občas střevní potíže a Milan údajně ve vlaku domů upadl do bezvědomí . Na nějakou chvíli si dám pauzu a příští týden rozhodně nikam nejedu . Děkuji Jirkovi za pohostinnost a loučím se .
Petr.

Fotky :


Když je zima , Dan si vozí vlastní spacák.

Ale občas mu do něj vleze vetřelec Petr .

To holky spacák neměli .

Strašidlo , ale možná to byl Petr.

Tuhle krásu jsme měli nad hlavou .

V Jitkově je tepleji . Je ve spacáku Dan ,nebo Petr?

Dan s hračkou v puse .

Dan - fotka na občanský průkaz .