Toulovcovy Maštale II.
Druhý - tentokrát úspěšný - pokus o dobytí T.M.
12. - 14. dubna 2002
Do Vrbatova Kostelce jsem se Sárou přijel autem a šli jsme k vlaku pro další BéDéPáky:pro Milana . Nocovat jsme šli na stejné místo jako před týdnem . Postavili jsme plachttu , ale v noci asi stejně nepršelo . Ráno Bédépáci nechtěli vstávat a musel jsem je budit , aby jsme brzo vstali a došli do našeho cíle . Nasnídali se a šli po modré , která ale vedla jinak než mapa ukazovala . Lesem jsme došli k Annenské kapli,pod kterou vyvěral pramen a byly zde žáby. Vylezli nad kapli,viděli veverku,pak zase les a už tu byl Košumberk zřícenina hradu v Luži . Před bránou jsme snědli Prince, ale dovnitř jsme jít nechtěli, pokračovali po červené značce k růžové kapličce,která nevíme už jak se jmenovala.Pak jsme šli údolím říčky Novohradky chatařskými koloniemi a těšili se na restauraci Polaňka . Viděli jsme sádky s malýma rybama a nabrali vodu u Kapalického pramene,který byl zřejmě léčivý . Byl věnován panence Marii a uzdravil Milana. Viz náčrtek.Bud to byla panenka Marie,nebo já kdo tu šišku hodil,ale jisté je to , že se Milanovi v hlavě rozsvítilo a odešel od pramene vyléčený .
Restarace Polanka byla v rekonstrukci a tak jsme šli na zámek do Nových Hradů . Byl soukromý a byl velmi krásně opraven a nádvoří hlídal pes . Sára se ale nebála a tak jsme vešli dál . Sáru venku uvázali u batohu a šli do zámecké restaurace .Zde jsme dostali velice zajímavou polívku . Česnečku , která ale nebyla na talíři, ale byla vylitá do vydlabanýho chleba . Viz náčrtek.


Jako druhý chod jsem měl maso 3 chutí , ale byli tam vlastně 4 druhy . Bylo toho děsně moc a snědl jsem to jentak tak .
Poznámka pro Tamara:
Talíře byli stejně velké ne-li větší než tenkrát na čundru v Mladějově:))

Pak jsme šli po žluté přes chatové oblasti Roudná a Vránice a před Toulovcovými Maštali jsme našli na kopci krásné travnaté místečko a 4 stromy na plachtu. Ale v noci opět nepršelo a ráno nás probudilo sluníčko a ptáci . Ted se ale zas zatahuje ,že by jsme konečně zmokli? Nezmokli, sbalili se a šli po červené . Nabrali vodu ze studánky a došly do Toulovcových Maštalí , prošli soutězkou , ale vyšel pouze jeden z nás . Ti co mají špatný odhad radši obešli . Z Toulovcových Maštalí jsme odbočili na Městské Maštale po žluté značce . U cesty jsme dali sušenky a pokračovali na Budislav . U nového zajímavého kostela se kochali výhledem . Šli jsme dále po žluté a začalo pršet . Začli jsme se radovat , že konečně vyšla předpověd a je tady občasná přeháňka . Po chvíli nám deštník přestal stačit a navlékli si pláštěnky , ale i ty nám brzo stačit přestali . Voda nám z nic stékala na kalhoty a do bot . Cesta 6 km trvala moc dlouho a nádraží do Borové jsme přišli jako vodníci . Mně jel vlak hned a Milanovi za hodinu .
Jirka.Fotky :


Annenská kaple.

Sára pije z pramene.

Milan před Luží.

Košumberk-vstupní brána.

Hlad.

Kaplička za Luží.

Milan a léčivý pramen.

Nové Hrady.

Sára byla v zámecké zahradě jako doma.

Sára hlídá přístřešek.

Milan kontroluje závadné náčrtky.

Chytrý pohled.

Někteří z nás si čistí zuby.

Východ z Maštalí.

Nad Maštalema.

.

Spousta skal musela být podepřena.

Někde musel pomoct i Milan.

V Budislavi - nový kostel.

Dvě zmoklé slepice.