Sion
7. - 9. května 2004

Cesta z Prahy probíhala bez problémů(podařilo se mi uhájit pohodlné místo u tyče v autobusu před partou pátnáctiletých pankáčů),ale v Sázavě jsem nestihl přestup na vlak , tak jsem se vydal na stopa. Na výpadovku na Zruč mě přivedl jeden kluk , který pracoval v místní sklárně,byl to takový pohodář s hiphopovými posunky. Začal jsem stopovat první auto , které tudy projíždělo a jako zázrakem zastavilo - jel s ním kluk , který byl na cestě z Prahy do Nového Města na Moravě , řídil dobře a to i přesto(jak říkal) že si zapoměl brýle a měl špinavé přední sklo . Musel jsem mu číst , kudy má zatočit , ale jinak cesta probíhala bez problémů:-)Ve Zruči jsem se sešel s kluky a pokračovali jsme po červené směrem na Sion.
Pavel

Já jsem vyjel z OV o něco dřív než Petr a dorazil jsem do Brna . Tam jsem čekal na Milana a vyrazili jsme společně vlakem dál . Ale dorazili jsme jenom do Havl. Brodu a tam na nás čekal motorizovaný Jirka se Sárou a Laurou. Takže jsme dorazili do Zruče asi o 10 min dříve než vlak , Jirka zaparkoval svého 4nohého sluhu a vyzvedli jsme z vlaku Petra . V půl jedenácté jsme vyrazili po červené ale protože byla tma ztratili jsme ji a nakonec jsme se utábořili za vesničkou Dubina v lese. Noc byla celkem klidná až na to že mi ráno nějaký čert odnesl boty . Odnesla to Sára , kterou Jirka učil poprvé stopovat . Pak jsme vyrazili dále po silnici a nakonec jsme narazili na naší červenou .
HonzaJeště jsem zapoměl říct , co se mi zdálo první noc:-)nejdřív , že v lese , poblíž našeho stanoviště , zastavil patrový autobus s Francouzi , kteří procházeli kolem nás , významně ukazovali na naši plachtu a říkali :"challete"-teda myslím si , že to znamená "chata", ikdyž francouzsky neumím. K ránu se mi zdálo , že jsme se koupali v Sázavě-speciálně pro nás na ní vytvořili peřeje , aby to bylo něco jako bublinková koupel , leželi jsme nazí vedle sebe v těch peřejích, ale už nevím , kdo vedle koho ležel :-).
Pavel

V Želivci jsme neviděli památný strom.Za to v Hodkově byl krásný zpustlý zámek a možná slovanské bydliště:))Pak lesem podél železniční tratě až k neexistující restauraci , podle mapy existující a tak jsme se šli najíst do Zbraslavic .Zde pustili dovnitř i psy . Pak jsme pokračovali po modré a později červené na Sion . U rozcestníku Sion jsme se fotili jako že jsme na Sionu , ale hrad nebyla ta kopa hlíny , ale byl až za 100 metrů. Tak jsme se museli fotit znovu . Pokračovali údolím skal , ale už se nám moc jít nechtělo a tak jsme se na jednom kopci ubytovali . Rozdělali oheň opekli salámy , udělali polívky a začlo pršet tak jsme se schovali a šli spát . Ráno chtěl Honza odnést čert , ale zahnal jsem ho . Po snídani a povinném psaním do kroniky jsme mohli jít do Kutné Hory , kolem přehrady Vrchlice , dál kolem Velkého ryníka , kde jsme přešli na modrou a tou až do Hory . Já a Milan jsme koukli na Barboru a pak už Petr a Honza spěchali na superstar a my s Milanem vlakem do Zruče , autem do Čáslavi ke Stárklovi pro meruňku , do Brodu pro digitální foťák a domů zasadit meruňku , udělat pár prvních snímků a taky hurá na superstar
JirkaSion.