Revoluční víkend v sametovém duchu.
17. - 20. listopadu 2000
Čínská hospa v Brodě : - každý si dal něco spešl , někdo se pálí , někdo je oslazen a já spokojen . Dobrá nálada vládne přes celou odpolední procházkou . Spojení se světem zabezpečuje Petr - pilně sleduje zda signál je či ne :-)Cestou jsme sebrali kdejakou houbu a pokusíme se přežít zítřejší snídani . Inu zaplatíme a půjdem .
Pavel

Ještě ke včerejšku : Včera přijel autobusem v 19,50 Milan , Pavel , Petr Housek a Honza z Ostravy přijel v 23,00 do Čáslavi , kde jsme si ho vyzvedli . Všichni dostali BDPácký tvarohový a nakonec i čokoládový buchty . Brzy ráno jsme vstali asi kolem 10 a o půl dvanáctý se vydali na cestu po zelené značce do Hájku, Počátek, Nemojova , kde byl staletý javor a možná i lípa , dál jsme šli kolem Jahodova do Rozsochatce a zde se napojili na žlutou značku na zříceninu Ronovec .

Cesta mezi Počátky a Nemojovem .


Milan na Ronovci.
Zde se nám ohlásil Dyxy, že nám půjde z Brodu naproti. Potkali jsme ho v Břevnici a dál šli do Brodu do čínské restaurace . Zde nám dovolili vzít dovnitř Lauru a Sáru . Ale možná , ani nevěděli co nám dovolujou . Protože jsme obě měli schovaný , protože byli špinavý jak prasata . Navíc jejich čeština byla tak špatná , že mohli myslet , že Laura se Sárou jsou lidé . Dobře jsme se nadlábli . S Milanem jsme měli menu několika chodů a druhů jídla . No a teď čekáme , jestli to za nás někdo zaplatí , aby jsme mohli jít na vlak do Chotěboře . Jdu se zdejchnout na záchod , snad někdo zaplatí .
Jirka

Po úspěšném přenesení se přes obřad placení jsme se lenivou chůzí dosunuli na vl. nádr. a poté hlučnou lokálkou do Chotěboře . Čeká nás noční pochod do Jitkova (vypsaná cílová motivace v podobě 0,7 l fernetu ). Míla s Jirkou usedli ke computerům k jakési tržené hře a zbylé osazenstvo chalupy sleduje Šakalí léta . Poté následuje konzumace dechu mrtvého milence a vzápětí sledování Peříčka , kde mne moderátorka poučovala , kde najít v ženě G bod . Pak jde podkrovni trio (Pavel , Honza , a já ) směr kanafas , zatímco domácí sedí stále u počítačů . Dobrou noc , vážení pařani .
Petr H. - Brno

Pro upřesnění - hra , kterou jsme na počítači hráli byla "Age of Empare ", jejimž smyslem je , že si protiháči vytvoří určitou civilizaci a snaží se dobýt území spoluhráčů . Hra skončila takto :

Lodička Jirky (poslední obývaný bod , ostatní jednotky Jirky byly zničeny). Záměrně výsledek nehodnotím , rozumný člověk ho pochopí sám .
Milan
Nákres podle pravdy:


Žlutý domeček značí domečky Milanova spojence.
Každý normální člověk vidí remízu . Nikdo nemůže zničit nepřítele .
Jirka

-----Uzavřená kapitola-----

Nocí jsem (e) se prospali k ránu a smaženici . Bylo ji hafo a byla skvělá . Honzův kuchařský um je vinikající . Koukli jsme na Rande a dali si odpolední vycházku k Žižkově mohyle . Zase jeden příjemný den .
Pavel

Žižkova mohyla a my .

Sára a Laura u Žižkovi mohyly.
Diktováno Petrem Houskem:
Dobrý den ovšem končí neméně dobrou večeří. Pan domácí nám doporučil velmi dobrou restauraci - tudíž jsme po krátké relaxaci usedli do auta a odjeli do Hlinska ke Koníčkovi . Uroveň večera byla dobrá , až na divného vrchního , který nás nevybíravými způsoby nutil k pití zdejšího dobrého piva.
písař Petra Houska Jirka .

Ještě nakreslím oba brodivé psy, protože obě vymetly všechny louže.

Na obrázku je dříve bílý pes Laura a dříve mnohobarevný pes Sára.
Vysvětlivky: modrá barva = hnědá barva

Po klidném přenesení do naší rozmilé jitkovské chaloupečky a poslechu music všeho druhu zachtělo se pamlsku poharově zmrzlinového. Poté jsme se dali do víru tance (no to víte, byli jsme plni všeho dobrého a roupama jsme nevěděli co spácháme). Po příjemně vytancovaném večeru a tradičních obvyklostech následuje spánek (v cca 1,00 ZSEČ). Pak se mi už nechce psát.
@Petr H. - Brno

Zmrzlinový pohár.

Nevím proč, ale zase na mě vyzbyl popis rána. Já rána rád. Takže ráno milé hmotně zabezpečené. Ne že bych byl materialista, ale opomenout houbový "gulášek" by bylo darebné. Teďkom jsme sbaleni a vyrážíme čvachtat svá těla do Hradce.
Pavel

Protože jsem už jediný, kdo může dopsat zbytek akce, tak píši na své ovčí kožešince. Ještě ke včerejšímu dni: šli jsme po zelené značce přes Cibotín, Železné Horky, Žižkovo pole k Žižkově mohyle a odtud jsme chvilku za nosem a pak po červené značce do Havlíčkové Borové, kam jsme došli za tmy a pak po silnici do Jitkova. Zbytek dne už popsal Petr. No a k dnešnímu odpoledni: cestou do Akvaparku v Hradci Králové jsme museli dofouknout pneumatiku, protože byla skoro prázdná. Dál jsme šli kupovat Honzovi plavky, protože se do žádných mejch nevešel. Koupil i takovej dobrej velkej sýr a se všema se rozdělil. Do Hradce jsme přijeli poměrně dlouho a tak jsme nemohli být celé 2 hodiny v akvacentru, ale i tak si myslím, všem se zde líbilo. Odvezl jsem všechny do Pardubic na nádraží a zde jsme se rozloučili. Myslím, že nikdo se rád neloučil a že se všem víkend líbil - jako mně. Kéž by všechny naše akce byly tak krásné a bláznivé jako tato.
Jirka