Rokštejn
29. dubna - 1. května 2005

Já, Milan, Sára, Laura a Tomš jsme dojeli do Batelova. Udělali pár nočních fotek a kousek za Batelovem to zapíchli do lesa. Ráno pokračovali po žluté na Rokštejn. V Lovětíně jsme omylem zašli někomu na dvůr a paní nám pak otvírala dveře do statku a my jím prošli. Cestou Tomš furt otravoval s hospodou, naštěstí cestou nikde nebyla. Až na Rokštejně se piva dočkal. Koupili 2 lístky do nádherně vybaveného hradu (všude samé zlato a drahé kamení). Milan nešel, protože jeho tak krásné a zajímavé interiéry nezajímají. Pár příkladů, které Milan neviděl:Dále zde byly diamantová a 13-ctá komnata. A na jednom místě bylo vidět, že hrad je postaven ze zlatých cihel. Bylo zde i Chytroslavovo zrcadlo. Kdo se do něj podívá tak zmoudří, ale protože Hlupáčka interiéry nezajímají, zůstal tak jak na hrad přišel. Pak jsme ještě vyšli na hradní věž, doobčerstvili se a šli na nádhernou Michovu vyhlídku, odkud bylo vidět na všechny strany a šli na nádherný romantický hrad Štamberk, kde Jirka ze Štemberka prodával výborné Štramberské uši. Tomš u Jirky na hradě nechtěl spát a tak jsme museli pokračovat do vesnice do hospody pod Štamberkem, kde jsme z donucení snědli večeři a zmrzlinové poháry. Pak se šli ubytovat do lesa, kde Milan našel absolutní rovinu, když rozkopal do roviny mraveniště a ti mravenci po nás ráno lezli. Ráno nějaký hloupý čert chtěl vzít omylem do pekla Tomšův pytel, ale protože Tomš z pytle na čerta volal, že čert pytel roztrhne, tak čert pytel pustil a utekl do pekla bez pytle. Vše jsem viděl na vlastní oči a přísahám, že vše je pravda a nic než pravda. K tomu mně dopomáhej Bůh.
Jirka

Sobotní trasa je už důkadně popsaná, zbývá neděle. Ta byla ve znamení cyklistického závodu, se kterým (ztělesněným cyklisty na kolech) jsme se potkávali několikrát za cestu. Zemljanka poručíka Karpova mi přišla spíš jako podvrh, partyzánský kámen měl na sobě 5-ti cípou hvězdu. Janštejn byl anoncován u silnice a naštěstí stál o kousek dál. Stál, spíš ležel v troskách, kromě jedné stěny věže. Někdo by řekl - romantická zřícenina. Aspoň že v lese to vonělo, ptáci zpívali a slunce hřálo. Za těchto podmínek jsme došli až do Nové vsi, protože vlak nejel, pokročili jsme na rychlík do Horní Cerekve, jenže ten měl 20 minut zpoždění. Nic moc.
TL (Tomš)
BTW: Samozřejmě, že víkend byl skvělej, to nic moc platilo na ČD.

Já jen stručně:
Pro mě překvapivě hezký Rokštejn (sice jen z venku, ale někdo musel hlídat psy), krásná Michova vyhlídka. Po roce zase setkání s Tomšem, snad se s náma moc nenudil. V sobotu večer klasický oheň. A hlavně - krásný letní počasí...
MilanFotky:


Noční Batelov.Laura ráno hlídá.

Sárinka též.

Tomš nehlídal vůbec.

A Hlupáček též.Tomš stále honil mobil.

Tomšovo utrpení u kříže.

Tímto domem jsme zavedli žlutou značku.

Velká žízeň.

Beruška.

Strom u Rokštejna.

Rokštejn.

Tomš cucá pivo.Na Michově vyhlídce.

Tomšova noha.

Sára kouká do kraje.

Milan pod převisem.

Štamberk - hrad.

Nejzachovalejší zed hradu .

Laura na prohlídce hradu.

Věž .

Tomš se tak těšil do hospody

Ráno svítí sluníčko.

Tomš zase v hospodě pozuje do půl těla .

Cyklistický závod .

Zemljanka partyzánů.

Pomník Karpova .

Zatopený lom a jesenka .

Janštejn .

Sál rytířů .

Hranice Čech a Moravy.