Pulčínské skály.
4.5.2001 - 8.5.2001
Se Sárou jsme vyjeli ve 13,00 z Chotěboře do H.Brodu a dál do Brna , kde jsme vyzvedli z práce Milana a jeli dál na Hranice na Moravě a pak Vsetín , kde na nás čekal Honza z Ostravy a jeli jsme do Lidečka vesnice . Na nádraží k našemu překvapení nás už nikdo nečekal , tak jsme se vydali na cestu . Šli jsme po modré kolem Čertových skal a pokračovali podél Pulčinského potoka . Někde u Popeliškových pasek u ovčí ohrady jsme našli rovné místo a rozprostřeli svůj tábor . Rozdělali oheň a natáhli plachtu , protože se začlo blýskat . Bouřka se nám naštěstí vyhla a my po velké večeři a Honzově SMSLOVE story šli spát . Časně z rána (nebudu radši říkat v kolik hodin) jsme udělali na ohni obědosnídani , sbalili se a vydali se k Pulčínským skalám . U Pulčínských skal se cesta dělila na modrou a červenou , byla zde studánka , kde jsme nabrali vodu a rozhodli jsme , že půjdeme po červené značce , která bude zajímavější . Ale asi jsme měli jít spíš po modré , protože jsme skály spíš obešli , i když zdálky asi vynikly víc , než kdyby jsme byli přímo na nich .
Jirka

Dále jsme pokračovali po červené a modré k Radošovu rozcestí . Ještě před rozcestím jsme si dali na jedné louce svačinku v trávě a po rozcestí jsme pokračovali po červené přes vrch Šerklava , dále kolem moc hezký louky , kde jsme chtěli přenocovat , ale nakonec jsme šli dál na vrch Butorky a pak sedla Valašské Kyčery . Zde již bylo hodně hodin a na mapě už žádná louka malovaná nebyla , tak jsme se ubytovali zde u potoka . U rozcestníku jsme navíc potkali dva kluky a jednu holku na lehko , kteří se bavili , že půjdou do Vsetína . Navíc jeden kluk kulhal a do setmění bylo už jen hodina a oni se vydali po červené . Kde a jak skončili ví bůh . Navíc se po setmění spustila bouřka , která se nám naštěstí jak takš vyhla . Pro jistotu jsme měli nataženou plachtu . Než začlo pršet , stačili jsme udělat na ohni večeře , odhodit kovové misky a ešusy , řetězy od Sáry , aby do nás neuhodil blesk a schovat se hluboko do spacáků a místo počítání oveček , jsme počítali(aspoň já)dobu od blýsknutí ke zahřmění . Když blesky byli stále asi 5km od nás , tak jsem někdy při počítání usnul.
Jirka

Z OV jsem jel do Vsetína sám a tam se připojili další 3 BDP-áci(Milan,Jirka,Sára). Narvanou místní lokálkou jsme dorazili do Lidečka . A pak nastal přesun po vlastní ose se zátěží na zádech abychom neulítli . Vydali jsme se po modré zdolat Pulčínské skály . Hrdinka Sára provokovala psy za ploty . Když se začalo hodně stmívat začali jsme hledat rovný plácek pro naše znavené kosti . A protože s trávou již obsadili ovce , našli jsme si nocleh v lese . A protože poprchávalo prospali jsme i kus dne . Po vydatné snídani a Milanově skoroerotické masáži Jirky jsme vyrazili k Pulčinám . A protože tam bylo dost lidí a my se báli aby nás neoslnil nějaký zajda šli jsme po doplnění vody hned dál . Vyšplhali jsme na skály kde Milan pozoval pro kolemjdoucí . A šli jsme dál . V Jirkovi se probudily exibicionistické sklony když viděl v dáli lepou děvu , ale až zjistil že jsou tři , rychle se oblíkl . Pak se Milanovi oddával na kamenném loži a exmanželka Sára se na to jen bezmocně dívala . Pak jsme poobědvali na louce a šli dál . Minuli jsme moc krásnou louku,minuli hejno zajíčků a šli dál .Minuli jsme tři zbědované pocestné . To nás tak otřáslo , že jsme hledali nocleh . Udělali jsme večeři a protože se Jirka bál bouřky a zalezl pod plachttu , následovali jsme ho.Ráno jsme dali vydatnou snídani a šli dál ke Slovenským hranicím . Na Makytě jsme se zvěčnili zápisem do knihy s propagací BDP a šli dál. Na hranicích jsme minuli pohraniční vojáky , ale neměli jsme o ně zájem .Po příkrém stoupáku jsme usedli a dali energetický doping . Navštívil nás osamělý klučina,podíval se u nás na mapu a šel dál . Když jsme dorazili na Kohutku , dali jsme si vydatný oběd . Zde jsme dali řeč s našim pocestným , ale ten spěchal dál . Oběd byl tady velice příjemný a my se vydáváme do mraků a větru .
to psal Honza

Původně jsme plánovali cestu po hřebenu na Malý Javorník . Počasí se ale prudce zhoršilo , zvedl se vítr a cesta se začala ponořovat do mraků . Rozhodli jsme se proto sestoupit po žluté značce směrem do Karolinky . To je město , přes které vede železnice a na jeho okraji je přehrada - zdroj pitné vody pro Vsetín . K večeru jsme dorazili k okraji přehrady . V přilehlém lese jsme se utábořili , postavili plachtu , založili požár(oheň),uvařili večeři a šli spát .
Milan

Ještě ke Kohutce, dal jsem si dobré syté halušky , ale halucinace jsem po nich neměl. Jinak k tábořišti:Protože Milan s Honzou nechtěli jít ještě 100 metrů k rovince , tak si jí radši vydlabali ve svahu , akorát v noci po té své rovince sjížděli dolů . Při ohni vylítli jiskry a propálily karimatku , svetr a ruku mně naštěstí uhasil Milan . V noci se ozýval divný zvuk , podle mě to nějaké zvíře unášelo z vesnice slepice , ale kolegové řekli , že je to blbost . Také trochu pršelo , ale plachta nás dokonale ochránila . Ráno jsme vyžraly všechny zbylé zásoby , načepovali vodu a šli do Karolinky do potravin , kde jsme si přecpali žaludky všema chutěmi a přečetli noviny . Honza stále SMS-koval a po té narazil na krám se sklem a tam si koupil pár střepů , které chce dotáhnout až do Ostravy . Pak jsme se vydali po žluté nahoru . Honza dostal jednu lákavou nabídku a tak stále váhal jestli jet do Ostravy , nebo jít dál s náma. Ale nakonec se rozhodl pro nás , protože lákavá nabídka počká do čtvrtka . U malého krásného vodopádu jsme se vyprázdnili , aby se do nás vešly 3 chody v restauraci , kde teď právě jsme . Už čekáme na zmrzlinové poháry a koláče . Co bude za 10 minut , nebo za hodinu psát zatím nebudu . Nechám to na kolegy z BDP .
Jirka

Po odchodu z restaurace jsme se vydali po značené cestě na místo , kde počtvrté o tomto vandru přenocujeme . Místo jsme našli celkem snadno , po tradiční "hádce",kde je země nejrovnější , jsme natáhli plachtu, která nás chránila především před docela silným větrem . Proto jsme ani poprvé na tomto vandru nedělali oheň a před spaním se spokojili jen s čokoládou od Jirky (přesněji s čokoládou na vaření , která je prý nejlevnější).Ráno se již nic mimořádného nestalo. Přes noc vůbec nepršelo a nyní se ůplně vyjasnilo a oteplilo . Sbalili jsme se a odešli na vlak do zastávky Velké Karlovice .
Milan

Také jsme si z cesty na památku přivezli kus břidlice . Vezl ho Milan ve svém batohu . Nějakej dobrák mu ho tam tajně dal . Že by já ?:))
Jirka

Fotky :

Plachta v noci větru odolala.

Pulčínské skály.

Honza na vyhlídce.

Disco se jí nejlíp v leže .

Na Makytě děláme reklamu BDP do návštěvní knihy.

Když nemůžeme najít rovinu , tak si ji prostě Milan s Honzou vydlabou .

Sára má těžkou hlavu - musí si ji opírat o pařez .

Vyrážíme pro zásoby .

Výhled na přehradu a Javorníky.

A teď bez lidí .

Výměna informací a příjem stravy všech chutí v Karolínce .

Honza se svou oblíbenou hračkou .

Odpočívající Milan .

Výstup .

Sára běžící a zároveň spiklenecky mrkající .

Spíme pod Solaňěm .

Přicházíme do Velkých Karlovic .

Sára se ještě pobrouzdá v potoce .

Honza olíže zmrzlinu .

Vyfotíme dřevěný kostel .

Vyfotíme Honzu fotícího dřevěný kostel .

Nasadíme Sáře košík a jedem domů .