První jarní vandr
9. - 11. dubna 2004

Do Pohledu jsme přijeli se Sárou a Laurou autem. Petr Slováček nikde, v devět přijel Milan. Mysleli jsme, zda neuvízl v Brodě a tak jsme jeli do Brodu kouknout zda tam není. Po neúspěšné a možná hloupé misi jsme nechali auto v Pohledu a vyrazili po červené. Ve tmě jsme ji brzo ztratili a tak někde za Simtanama a Stříbrnejma horama jsme zapadli do lesa. Byly hvězdy a plachtu jsme nenatahovali. Měli jsme na sobě všechno oblečení a Milan vzal ještě deku. Byla nám však zima na nohy, přestože jsme měli dvoje ponožky. Ráno bylo krásný - ptáci zpívali jak o závod a sluníčko nás zahřálo na provozní teplotu. Napojili jsme se na červenou značku. Prošli kolem nádraží ve Stříbrných horách, dále kolem Kateřinského kostela podél tratě k Pribině a dál do Přibyslavi do cukrárny. Milan zjistil od prodejce stromků, že příští týden už na náměstí prodávat nebude a šli jsme starou tratí z Přibyslavi do Ronova, kde jsme znovu našli červenou, která nás však k hradu nezavedla, protože kolem hradu jsou všude ohrady s různým zvířectvem. Jedna paní nám ukázala, jak se tam oklikou dá dostat, ale my jsme to vzdali (protože už jsme ho kdysi viděli) a šli podél ohrady dál.
Jirka

Prošli jsme ještě kolem "Konce světa" a utábořili se pod Rozštípenou skálou. Krásný místo v údolí u řeky, ale protože začalo krápat, natáhli jsme plachtu na začátku lesa, kde byl ale hodně vysoký sklon.V noci nakonec hodně pršelo, ale spalo se dobře, až na ten sklon. Ráno jsme viděli první vodáky a protože Laura se Sárou na každého turistu štěkali, museli jsme vstávat.
Přes hodinu jsme čekali na vlak, ale pak jeli zadarmo. Průvodčí to s prací flákal, objevil se až před naší výstupní zastávkou a už nebylo moc chuti úřadovat na obou stranách. Tak skončil první letošní vandřík.
Milan


Po první noci venkuU mostuPřed kostelíkemCukroví z PřibyslaviZtrouchnivělý mostOpět na konci světaZápad slunce nad hlavní tratíDruhá noc už pod plachtouLoukaV čekárněLaura na fotce vždy bíláSára zblízkaMilan po dvou dnech venku