Pražské jaro
21. - 22. května 2005

Protože jsem kluky relativně dlouho neviděl a mám tolik práce, že na celý víkend včetně pátku přijet nemohu, domluvili jsme se na kratší akci, při níž jsme měli poznat aspoň malou část (ovšem kultivované či přetvořené, nebo rovnou uměle vytvořené) pražské přírody.
Do Prahy jsem z Olomouce dorazil po 10. hodině, čekali mě už Milan, Jirka a Myšák, který se již za Pražáka nepovažuje. Krátce poté se dostavil Igor. Pražská ZOO, kam jsme hned vyrazili, nás trochu více zklamala. Jednak bylo krásné sobotní dopoledne, tudíž mraky lidí (kdosi vtipně navrhl zákaz vstupu dětí), jednak rekonstrukce některých pavilonů či výběhů (že by ještě následky povodně?). Silný zážitek měli Igor s Myšákem, pozorovali totiž zřejmě ošetřovateli nepředpokládaný (?) porod bizona a poté nás zasypávali zajímavými (většinou nechutnými) detaily. Ze ZOO jsme s pocitem vysvobození zamířili přes Stromovku k holešovickému výstavišti na tramvaj a metro (Žižkov, 3-D kino IMAX). Tam jsme došli po obědě (zajímavostí byl žoviální číšník, pro nějž nic nebylo problém). V kině nám promítli film o kosmonautech ve vesmíru. Pak už následoval rychlý přesun na nádraží, rozloučení s Igorem a Myšákem, cesta do Havlíčkova Brodu. Teď se díváme na nějaký sci-fi v TV, čekáme při tom na Bedřicha s Mirkem. Třeba se objeví.
Vašek

Taky se objevili a hezky jsme pak pokecali. V neděli ještě výlet do Valů pro slepice, do Hradce do Aquaparku a pak zpět do Jitkova.
Milan


Vydra.


Myšák.


Želvy.


Hlupáček.


Nejhezčí pavučiny byly v africkém paviloně.


U ledních medvědů byl takový nával , že jsme radši fotili Vaška.


Nakonec došlo i na medvědy.


Nejhezčí to bylo u tučnáků.

Pryč z té lidmi přecpané zoo.