Hledání pokladu
21. - 23. 7. 2006
Tak jsem po dlouhé době vyrazil s BDP, že najdu poklad a dodělám za něj byt. Poklad jsem nenašel, ale to předbíhám.
Místo a čas srazu byly utajeny v nevyluštitelných sudoku. Tož jsem to odhadl. Šotek mne odvezl autem až na hrad - já chtěl jít samozřejmě pěšky, ale Šot je strašný lenoch a ukecal mne, ať jedu s ním. Na hradě jsme potkali Jirku, Milana a Honzu, ale Jirka nám nechtěl dát osmisměrky s nápovědou k pokladu, dokud nepřijede nějaký Mirek. A tak jsme čekali. A čekali. Čekali... Když Mirek dorazil, dorazila i tma. Za svitu luny a baterek jsme vyluštili osmisměrky, Šot odjel a my šli spát.
Ráno jsem vstal jako první, že teda najdu ten poklad. Našel jsem maliny, jahody, třešně, kolem nohou se mi omotaly ostružiny, spadl jsem do potoka a poštípaly mne muchy. Poklad jsem nenašel, tak se jdu vyvalit k vodě.
Myšák

V osmisměrce jsme se dověděli jen to, že poklad je u stromu, který je nějak označený (kondomovník) a že je ve vzdálenosti do 100 metrů od hradu. To ale v té džungli, která je pod hradem, bylo hrozně málo informací. Asi od půl osmé jsem pročesával celý prostor kolem hradu, včetně protilehlých kopečků až za cestou. Asi po hodině jsem potkal taky marně hledajícího Myšáka. Pak nám Jirka vzkázal, že hledáme moc daleko od hradu a tak s touto malou nápovědou jsem se znovu vydal k hradu, sestupoval další téměř neprůchodnou cestičkou, až jsem konečně strom ozdobený několika kondomy kolem 9. hodiny našel. Tak jsem zavolal na ostatní, ať sem taky přijdou a z pokladu si vezmou, co chtějí. Největší zájem byl o krásný fotky a bulharskou bonboniéru, kterou jsme ale otevřeli hned na místě.
Jo, za zmínku ještě stojí, že na tento víkend meteorologové předpovídali extrémní horko a nedoporučovali vykonávat jakoukoli namáhavou fyzickou činnost. No my přesto vzali na záda těžký batohy a vydali se na cestu. Brzy jsme narazili na rybník, kde jsme se do sytosti vykoupali a někteří i vyřádili. Pak chvilka chůze a další rybník - tentokrát se skluzavkou. Večer jsme dorazili k zřícenině nějakého hradu, kde měl Mirek návštěvu a pak už jsme se utábořili a připravili na předpovídanou bouřku. Ta ale nepřišla a ráno bylo zase strašný horko. Vydali jsme se směrem k Macoše, občerstvili se ve vesnici, kde právě probíhala pouť. U Macochy pak koukli do propasti, usadili se v restaurační zahrádce, dali si nějaké langoše, kofoly apod. Pak jsme se vydali na cestu do Blanska. Cestou ještě návštěva Kateřinské jeskyně (já hlídal venku psy). Prý hezká jeskyně, ale zdálo se mně, že víc si všímali jakéhosi kulturisty. Pak už rychlá cesta do Blanska a odjezd domů.
MilanSára našla Doubravický hrad první.


Západ slunce.

Přece jen kus zdiva.


Hurá našel jsem kondomovník,pod něj zahrabu poklad.

A nejlíp kopřivama.


První hledači pokladů.


Honza a potok.


Šotek přijel kvůli osmiměrce.


Aspoň dovezl Myšáka.


Druhý západ slunce.


Luštění osmiměrek.

Sáru to nebralo.


Ve skutečnosti byla takováhle tma.Konečně nemusím tolik hlídat, když hledaj poklad .


Mirek čte z Myšákovi knížky o tom jak člověk kurví přírodu.


Šťasný nálezce pokladu .


Ve stromě na posedu.


Bylo děsný vedro.


Naštěstí bylo spousto rybníků.


Mirek.


Honza.


Sára ve stínu.


Myšák.

Myšák se upravuje ve dveřích u kapličky.


Se zmrzlinou se jde líp.


Unavený Mirek a Honza.


Znavený Myšák.


Milan.


Větrný mlýn.


Pohár s karamelem.


Myšákovi se líbí být svázaný u stromu.


Hlavně když ho někdo polechtá.

Odpočinek ve Svatém Vavřinci.

Na čem to Myšák sedí?


Zajímavý kostel .


Důkaz , že sklo tam bylo(Na turistické tabuli.)Mirek tvrdil ,že né.A vsadil se.


Hlupáček sedí asi na vejcích.


Jeskyně pod Holštejnem.


V noci byla velká bouřka a tak Mirek stavěl plachtu.


Holštejn.


Výhled z Holštejnu.


Dlouhý jazyk.


Nemrava na kameném loži.

Mirek -náš osobní číšník.


Halo , bydlí tam někdo???


Další větrný mlýn.


Nad Macochou.


Macocha.


Skalní mlýn.


Sára vypila punkvu.


Honza nemůže , odpočívá na posedu .


Mirek a řízek.


Myšák a pivo.


Odjezd.