Kácov, Český Šternberk, Rataje a Sázava
13. - 15. května 2005

V pátek jsme přijeli do Kácova zastávky a šli si do lesa lehnout. Ráno koukli na zámek, ze kterého bylo truhlářství. Měli tam slepá a kreslená okna. Před zámkem nádherný morový sloup. Pak jsme jeli vlakem na Český Šternberk, protože Hlupáček chtěl vidět interiér hradu. A já teď hlídám psy a koukám na pána s orlem, sokolem a kdovíčím.
Jirka

No po shlédnutí interiéru zámku jsem nijak zvlášť netoužil, ale když měl Jirka nástup na prohlídku, kupoval si ještě párek v rohlíku a tak tam poslal mě. Prohlídka byla standartní - celkem pěkná, ale nic co by mě překvapilo nebo na dlouho uložilo do paměti. Pak šel na prohlídku Jirka a po ní jsme šli posilněni dobrou smetanovou zmrzlinou s jahodovou polevou na opodál stojící baštu - věž s hladomornou. Za 5 Kč vstup - líbilo se mně tam. Pak už jsme se vydali na další cestu. V nádražním kiosku ještě ale koupili sušenky a křupky. Jirka se pořád cestou fotil a převlékal a poblíž hradu ho polonahého viděli nějací dva turisti - důchodci.Alespoň si to myslel, já myslím že ho neviděli, protože byli dost daleko.
Šli jsme dál po červené, zvenku shlédli hrad - zříceninu Pirkštejn, užívanou dnes jako faru. Zajímavá stavba. Pak jsme koukli na nádvoří velmi zanedbaného zámku Rataje nad Sázavou, rozbité omítky apod. Radši jsme zašli k hospodě na náměstí, a protože Jirka nakupovat neumí, šel jsem já koupit 2 langoše.
Pokračovali jsme po červené, uprostřed vesnice jsme zahlédli zříceninu Talmberk, blíž jsme se nedostali, protože byla uprostřed soukromých pozemků. Zajímavé byly aspoň sochy na zahradě jednoho baráku.
Utábořili jsme se kousek před městem Sázava. Před spaním poslouchali v rádiu semifinále MS v hokeji - naši se Švédskem. Oba jsme u toho usnuli, naštěstí mně chodí výsledky na mobil, tak jsme se dozvěděli o naší výhře kolem půlnoci. V noci trochu sprchlo, ale ráno už se počasí zlepšilo, koukli jsme na Sázavský klášter - Jirka s německy komentovanou prohlídkou - no moc se mu to nelíbilo. A pak už jen několikahodinová cesta vláčkem do Světlé n/Sázavou a do HB.
Milan
Hlupáček schovává svou ošklivou tvář.

Hlídači.

Morový sloup v Kácově.

Kácov zámek.

Slepé okno.Čekání na vlak.

Český Štemberk.

Laura hlídá batohy.

Představení dravců.

Po prohlídce.

Na věži .Hladomorna.

Schodiště.

Kaplička.Rataje a vpravo Pirkštejn.

Laura s Hluposlavem chtějí na kolejích spáchat sebevraždu.

Ale vlak jel až ted .

Ovce pod Pirkštejnem.

U brány.

Rataje - zámek .

Hlupáček dokonce překonal malou překážku .

Hlupáček se láduje .

Laura trávová.

Socha pod Talmberkem .

Talmberk

Nocleh.

Velká drbačka.

Sázava klášter .

Laura se vůbec na visutém mostě nebála.:)))

Klášter

Svatý Prokop.

Altánek nad Sázavou .

Čený flek uprostřed je veverka .