Holandsko
aneb pár zážitků z poznávacího zájezdu s Čedokem
21. - 25. dubna 2006

1. den (sobota, po nočním přejezdu autobusem z Čech):
Pobřežní městečko Noordwijk, kde začínala jízda alegorických vozů, vyzdobených řezanými květinami. Některá vozidla byla docela zajímavá, zážitek ale trochu kazil vítr a docela zima.
Delfty - historické město, prohlídka výrobny porcelánu.
Haag - prohlídka města.
Madurodam - holandské stavby v měřítku 1:25 a výstava soch vyrobených z ledu. Pro mě byla návštěva Madurodamu asi nejlepším zážitkem z Holandska.
Večer ubytování v soukromí a večeře v rybárně na pobřeží.

2. den:
Keukenhof - 28 hektarový park s květinami a výstavními pavilony s možností nákupu květin. Asi tříhodinová individuální prohlídka. Pěkný park, ale později příliš mnoho lidí, pro mě nic mimořádného. Nejvíc se mně líbily orchestriony - stroje hrající po parku nejrůznější hudbu podle vložené děrné pásky.
Exkurze do výrobny sýrů.
Návrat do místa ubytování jízdou po jedné z dlouhých, uměle vybudovaných hrází, pomocí kterých Holanďané zvětšují rozlohu své země.

3. den:
Aalsmeer - návštěva největší květinové aukce na světě - pro mě po Madurodamu druhý největší zážitek. Ohromné haly, spousta aukčních místností,.. a to jsme viděli prý jen malou část celého objektu.
Amsterdam - prohlídka brusírny diamantů, projížďka lodí po amsterdamských kanálech. Individuální volno do 20,15 jsme využili na nákup sazenic, návštěvu muzea voskových figurin (za cca 600 Kč - podle mě předražený), prohlídku nádraží,...
Odjezd do Čech.
MilanNoordwijk, kde začínala jízda alegorických vozů
Delfty - výrobna porcelánu


Haag


Mezinárodní soudní dvůr


Madurodam - holandské stavby v měřítku 1:25


Sochy vytesané v ledu. Teplota vzduchu -10°C
Ve výrobně sýrů


Aalsmeer - největší květinové aukce na světě
V Amsterdamu
V muzeu voskových figurín
Nemo

Čínská restaurace


Už v Čechách - z Prahy do Pardubic pendolinem