Velká heřmínkovská akce
27. - 29. května 2005

V 15,50 jsem vyjel z Jitkova do České Bělé, kde měl jet dálkař na Českou Třebovou v 16,21, ale přijel až v 17,45, kdy už jsem v to vůbec nedoufal. V 18,00 jsme zastavili nečekaně v Jitkově a autobusák se půl hodiny hrabal v autobuse. V Třebový jsem byl až v 19,30 a čekal hodinu na IC do Olomouce. Zpestřením byl hovor s Matoušem. Do Krnova měl vlak zpoždění, tak jsem byl zde až v 0,20. Hlupáček s Heřmínkem již stáli na náměstí a Vašek nám ukázal, co vše díky heřmínkovské přehradě zachránil. Např. hospodu pojmenovanou po mně: U chytráčka. Vyšli jsme nahoru ke kostelu a pod rozhlednou se ubytovali. Ráno přijel Honza a šli jsme kouknout na rozhlednu a pak po zelené značce ke kostelu, kde Honza i Milan přispěli na opravu opraveného kostela. Pak jsme viděli kroužit vojenský vrtulník a ve velkém vedru jsme se uchýlili radši na oběd do restaurace. Dál pak na zachovalou zříceninu Šlenberg a k vyschlé studánce. Díky Milanovi a Honzovi jsme zabloudili a díky mně jsme za hodinu opět našli zelenou značku a vykoupali se a občerstvili u rybníka Pocheň. Pokračovali v cestě směrem k Miloticím. V jedné dlouhé vsi vypili nedobrou kofolu a kousek před Miloticemi našli místo na spaní: rovné, protože Milan se na nerovném místě nevyspí. Udělali narychlo ohýnek, opekli buřty a šli spát, až na Honzu. Ten protože se s Vaškem hádá o Heřmínovskou přehradu v noci šel k heřmínovské hrázi a navrtal do ní díry. Voda z nich pak protrhla Vaškovu bobří hráz a Honza se nepozorovaně vrátil k nám. Jenom Vašek nespal a viděl Honzu přicházet a uklízet vrtačku do batohu. Ráno se kluci poprali. Vašek šel znovu budovat bobří heřmínovskou hráz a my s Honzou odjeli vlakem do Bruntálu na zámek, kde jsme byli jediní návštěvníci. Pak oběd, já bazén a kluci bumbali před bazénem a pak odjezd domů. Pěkná akce nebýt toho zaplaveného a krásného Krnova. A vše je pravda ať umře smrt, jestli lžu.
Jirka

Jirka už napsal téměř kompletní popis akce, tak já již jen pár svých postřehů:
- Krnov má v noci pěkně osvětlenou radnici a střed města
- Ani jsem nepostřehl, že s náma byl Vašk, povídal si s ním totiž jenom Jirka
- Nocleh na svahu pod rozhlednou mě stál blízké setkání s komáry, klíšťaty a mikroklíšťaty
- Za světla je kamenná rozhledna velmi hezká. Byl pěkný výhled, viděli jsme i Praděd pokrytý sněhem
- Po kratší cestě slušná restaurace, obědváme, někteří zaháníme nostalgické pocity z minulosti
- Někteří jiní hospodští po cestě ale nejsou tak slušní, buď nevrací peníze nebo pod názvem KOFOLA přinesou jakousi kolu bez chuti (nebo snad i vodou ředěnou?)
- Večer krátký táborák typu "opeč a uhas", byli jsme u asfaltové cesty a měli strach z myslivce
- Kupodivu Honzovi ani Jirkovi nebylo ze zapařených špekáčků špatně. Sláva konzervantům a stabilizátorům.
- Honza špatně spal, tak nás ráno brzy vyhnal na vlak do Bruntálu
- Zámek se standartní prohlídkou, zajímavá byla proto, že jsme zde byli jediní návštěvníci a měli tak svou osobní průvodkyni. Jinak se mně líbily arkády, pak si pamatuji třeba oslíka na jednom velkým obraze.
- Tento tropický víkend byly překonány nějaké teplotní rekordy, což můžeme dosvědčit na vlastní kůži. Mně to nevadilo, mám radši horko než mráz. Vandr se mně líbil, někde u vody bych se celý den nudil.
Milan


Radnice v Krnově.

Noční stoupání ke kostelu.

Noční kostel.

Rozhledna.

Takhle s tím jazykem Honza chodí normálně po venku.

Vaškův zachráněný Krnov.

Hlupáčka na rozhlednu pustili ,ale museli jsme ho hlídat.

Honza na schodišti.

Vlak do Krnova.

Slunce v sobotu.

Kostel ve dne .

Interiér kostelu za dne .

Vrtulník se snažil sestřelit Hlupáčka.

Honza čeká na polívku , protože je polívkovej.

Šlenberg.

Hradní studna .Dva fešáci ve vokně.

V tomdle stromě bydlím .

Honza se sice do stromu vešel , ale pak ještě zapozoval fotografům takhle.

Vykoupaní u rybníka Pocheň .

Lichnov a Honzova dietní sušenka .

Honza neztrácel kontakt se světem.

Bruntál zámek.