Hájenky
7.5.2003 - 11.5.2003

S Laurou a Sárou jsem vyrazil po silnici 351 z Chotěboře až do Třebíče,kde jsem nemohl najít nádraží. Když volal Šotek málem jsem způsobil dopravní nehodu, ale řidič proti ubrzdil.Šotek ještě měl zařizování a tak jsem na něj před jednou vsí počkal a pak jeli na Hájenky. Šli jsme najít místo pro lana do lesa , ale žádné nenašli. Nařezali trošku dřeva a šli do Šotkova brdlohu,který měl u krbu opíct salám a ochutnat čaje,které ale Šotek prodávat v čajovně nebude a pak už přijel Dyxy. Chvilku jsme kecali a pak si každý našel svoji ložnici .Ted nás Šotek vyhnal k jakémusi rybníku . U rybníka jsme napli přes vodu lano . Šotek přešel v pohodě, já tam spadl oblečenej . Ona totiž ta vrba byla podmočená a vyvrátila se . Pak jsme jeli do Okříšek do hotelu , kde už čekali Myšák,Jirka,Jarda a Martin.Jirka

Martine pojd něco napsat do kroniky...počkej až vstanu...tak ted už pojd něco napsat.....až se probudím....už jsi vzhůru?...před snídaní ze mě nedostaneš ani řádku....ted jsi po snídani , tady máš tužku!....no dobře.
Když Myšák se Šotkem začali organizovat letní vodu, tak padl návrh , aby předcházelo soustředění,při kterém se seznámíme s jedním ze čtyř základních živlů-vodou. Některé potouchlé povahy tvrdily , že základní živly jsou vzduch-země-oheň a alkohol , ale takové řeky neexistují,takže seznámení s loděmi proběhne na Sázavských stvořidlech. Z Prahy jsme vyrazili čtyři. Původní návrh , jet autobusem po půl osmé , byl zamítnut a i vlak v deset měli někteří jedinci potíže stihnout(já). Po dvou přestupech a plodné debatě na téma praní prádla na 40 , jak rozdělit bílé a barevné , která velmi pobavila spolucestující paní v kupé , jež se smála a dělala, že se nesměje .V Okříškách na nás měl čekat Šotek s autem - nečekal , a tak jsme zapadli do hotelu proti nádráží , kde jsme dali oběd . Za zmínku stojí rozverný číšník a poháry , které si dali Jirka K. a Jarek. Byl na nich deštníček a taková střapatá věc ze staniolu. Další pamětihodnost zdejšího hotelu jsou cukry ke kávě , na nichž je mapa ČR , kde jsou nějaké dvě pochybné vesnice,jedna na jižní Moravě a druhá na Vltavě před soutokem s Labem a největší a nejvýznamnější město ČR - Okříšky . Pak dorazili kluci s autama a po cestě , která se obešla bez kolizí - jen Myšák vykládal a ukazoval příkopy , kde někdy havaroval s autem jsme dojeli na Hájenky.
Martin


Autem jsem nehavaroval já - já byl jen pasivní spolucestující . Ledva jsme dorazili na Hájenky , hned nás Šotek hnal na Dašov na jakýsi outdoor , který Jirka z Jitkova znázornil na předchozí stránce , jen lana i stromy byly podstatně tenčí než na nákresu , takže první věcí , kterou jsme museli udělat , než jsme vůbec mohli něco podniknout , bylo , že jsme přivazovali strom ke stromu , aby lano nepovolilo . Lano stejně povolilo a Jirka s Dyxym spadli do rybníčku . Ale stejně se chtěli koupat.Pak jsme prováděli další psí kusy , jako např. přeštipování Myšáka lanem v pase a pak se ztratili Jirka s Jirkou a Jarkem a Sárou a Laurou. Našli jsme je u Hájenek , kde nás čekali s Igorem,Ondrou,Bédou,Mirkem a Mirkem , až jim přineseme klíče, které měl Jirka v batohu.
Myšák


Večer někdo rozdělal oheň z dříví , které nanosila osádka Mirkova auta během našeho pobytu u rybníku . Při tom dřevozběru (jestli jsem dobře informován) se kvůli tomu, že si chtěl někdo uchovat čistý oděv , vymrštila větévka do Igorova oka, které mu do druhého dne nateklo; tak raději jel do Jihlavy na oční . Ale zpět k večernímu ohni.Opékali se buřty ,popíjelo vínko,hrálo na kytaru a zpívalo... Také jsme hráli hru "EVOLUCE", v které prvním člověkem byl myslím Igor a nakonec zůstali kuře(......), kohout(......)a opice(Šotek),kteří si neměli s kým střihnout . Pak jsme ještě poslali Jirku V. pryč a domluvili si větu kterou jsme říkali každý po jedné slabice ale všichni naráz a on pak měl zjistit co vlastně"žblekotáme".
Pátek
Ráno odjeli Šotek s Myšákem . Šotek učit a Myšák za nějakým tajemným cílem do Brna. Šotek pak "po rachotě"jel do Brna pro Myšáka a pro lodě. Podle slov Šotka se prý Myšák po oné tajemné návštěvě Brna tvářil poněkud zaraženě .Mezitím všichni ostatní (kromě mě a Igora) vyrazili směrem rybník Dašov a dále přes nějaké památné stromy k Velkému javoru . Já mezitím odpočíval na Hájence a pozoroval jak tam připravují"Hanáckou reliie" a Igora ráno odvezl Mirek na vlak , kterým jel do Jihlavy na oční .
DyxyRáno psi museli většinu spáčů vzbudit .Je pravdou , že do vrchních postelích jsem je musel vysadit. Když se všichni nasnídali vyrazili jsme klasicky k Dašovu , kde prochází modrá . Vydali se po modré , odolali hospodě v Rokytnici nad Rokytnou a spokojili se nákupem v obchodě. V Čechočovicích ztratili značku , ale pak jí všichni našli . Jarda s Bedřichem se vykoupali v rybníce . V Krahulově v hospodě se lehce občerstvili . Po žluté šli k mlýnu . Oddolali hospodě a kousek po červený a pak polňačkou do Račerovic , kde byl zrovna závod aut . Po silnici došli k Valíčkovýmu dubu . A pak to kolmo střihli přes pole a les na zelenou , kterou jsme ale našli až za Okřešnicí na křížku . No a pak už hurá k rybníčku a velkému javoru .Kde už čekal Dyxy a Igor a za chvilku dorazil i Šotek s Myšákem v zeleném závodním všudyprojedoucím autě . Otočil se pro Mirka k rybníčku(Mirek měl něco s nohama) a vyvezl ho skoro až k javoru.

Potom Šotek odvezl Mirka s Myšákem pod vysílač . My se zatím rozptýlili do prostoru a začla bouřka. Mě a Martina chytla na otevřeném prostoru a tak jsme se moudře schovali do škarpy pod pláštěnkou.

A mobilem si zajistili zachránce Šotka,který nás dovezl na autobusovou zastávku do Třebíče a skoro celý se vysvlíkl , aby nám bylo teplo a nechal u benzinky i boty a ujel zachraňovat další.Pro nás pak dojel Dyxy a odvezl na chalupu , kde už byl Asen,Prk,Hynek,David a Dan. Pak dorazil i zbytek. Zatopilo se v krbu a Hynek hrál na kytaru , protože Šotek zapoměl hrát. Vůbec nevěděl co to kytara je.Ráno byly před chalupou závody a tak se čekalo na přestávku,která byla asi o půl dvanáctý . Ale na Asena to bylo myslím akorát . Pak se sbalili a odjeli na Stvořidla na vodu .Já s Jirkou Kubátem jsme šli ke studánce a pak po modrý do Želatavy. Cestou nám zkřížil závod , tak jsme to museli z Bítovánek střihnout nějak přes pole a louky. V Želetavě jsme se naobědvali v zahrádce motorestu , dali poháry a pak nakoupili v místní pojízdné zelenině. Protože už bylo dlouho , šli jsme rovnou k chalupě po silnici , protože závod skončil.Dali jsme chvíli siestu - Jirka se zavřenými víčky a já u novin . Pak jsme scháněli a řezali dřevo , připravili gril a volali Šotkovi jak se dělá mazání na kuřata . Naštěstí byl blízko a tak si ho udělali sami . Můj recept byl totiž dábelský:Chtěli dva pytle soli na devět kuřat, to znamená na dvě kuřata 0,5kg soli . Jsou tam 3 pytlíky koření,to znamená jeden pytlík na dvě kuřata. Celé jsem to chtěl místo tuku rozpustit ve vodě . No ale třeba by to zas tak nevadilo .Jinak kuřata byla moc dobrý . Ráno se Laura se Sárou tak přecpaly , že musely před Šotkovým pokojem vrhnout šavli , aby mohly pokračovat v jedění kostí . Pak už smutné loučení a Šotek zůstal sám . Měl v láhvi pampelišky, ale málo jim zpíval, tak prý uvadly . Já , Dyxy , Hynek ,Martin a Jirka jeli tradičně do číny a pak dohlídli , aby Pražáci skutečně odjeli a nechtěli na Vysočině třeba zůstat.
Jirka
Myšák se Šotkem lano natahující.


Dyxy lezoucí.


Jirka vodu nabírající.


Obchod v Rokytnici nad Rokytnou.


Odpočívat se musí.


Miniobčerstvení v hospodě v Krahulově.


Psí žízeň.


Had na cestě.


Valíčkův dub a známá silnice č.351.


Za Okřešnicí u křížku.


Velký Javor,Laura,Sára,já,Martin.


Sára zarostla do javoru. No nekecám. Věříte mně snad?.
S Jirkou u rybníka v Želetavě.