Křižíkova fontána ,žraloci, Kladno - aquapark.
7. - 9. dubna 2006

Protože jsme se "dlouho" neviděli, pozval mě Jirka do Jitkova.
U vlaku jsme se sešli s Milanem (v Brně) a spolu jeli do Jitkova. V Havl. Brodu na nás čekal Jirka.
V Jitkově jsme se koukali na televizi dlouho přes půlnoc a pak šli spát. Ráno v 5 jsem si pustila televizi (byl pořad o Vysockém). Jirka s Milanem ještě spali.
Po probuzení jsme jeli autem do Kolína a odtud do Prahy.
V Praze jsme navštívili kino 3D. Hráli film Žraloci. Měli jsme trojrozměrné brýle a já rukou chytala rybičky, medůzy a hladila želvy a žraloky.
Pak jsme se vydali do Kladna do aquaparku. Voda tam byla dost chladná. zase jsem se svezla na tobogánu. Zase mne Jirka umluvil. Dle slov Milana - obrátil na mne ty svoje očička - a já zas jela. A ještě se mu nepodařilo se mne utopit. Říkala jsem mu, že mu odkážu můj majetek (asi 2000 knih) a pak bude mít aspoň důvod k utopení mne.
Z Kladna jsme se vrátili znovu do Prahy. Šli na Hradčany a Karlův most. Prahu moc neznám, byla jsem tam jenom krátký čas před několika lety a překvapila mne svou omšelostí. Na obrázcích a fotkách je hezčí. Jirka s Milanem mi slíbili, že mne podruhé provedou celou Prahou. Domlouvali mi, že znám Moskvu lépe, jak naše hlavní město.
Zato po procházce Prahou jsme jeli na výstaviště. Tak jsme navštívili Matějskou pouť. Jirka mne zas "sváděl" na kolotoč, ale nesvedl.
Už byl večer a my si koupili lístky na koncert ke Křižíkově fontáně. Orchestr hrál od Dvořáka Novosvětskou a z fontány tryskaly proudy různobarevné vody. Byl to nádherný zážitek. Jen tu krásnou hudbu rušila hudba od kolotočů.
Byli jsme už hodně utahaní, vydali jsme se na vlak a jeli do Jitkova. I zuby umýt mi bylo zatěžko. Ale přemohla jsem se a spala až do 1/2 9.
A dnes budu zase cestovat - směr Šitbořice. Ještě však udělám pár snímků Jitkova. Dosud je tu sníh a Jirka čerpá ze sklepa vodu.
Ještě jsem si vzpomněla, že jsme cestou do Prahy navštívili výstavu v zahradnictví Starkl v Čáslavi. Nic mne tam tak moc nezaujalo, ale Milan koupil Jirkovi substrát na pěstování žampiónů, cibulky begonií a Jirka zase kytku.
Ludmila

A jak to bylo doopravdy:
(podle Jirky)


Nový courák na Kladno.


Pražský hrad.


Hradní stráž útočí na poloméďu.


Svatej Vít.
Křižíkova fontána.

Nikdo nenapsal.