Jitkov + Obraz Doriana Graye
1. - 4. prosince 2006

Při minulé návštěvě Janáčkova divadla v Brně bylo dohodnuto, že příště pojedeme dodivadla TA FANTASTICA doPrahy na představení Obraz Doriana Graye od Oscara Wildeho.
Vydala jsem se tedy 1. 12. večer s Milanem do Jitkova. Odpoledne už přijela Pavla a Honzík a ti šli s Jirkou v Jihlave do bazénu. Sešli jsme se v Havlíčkově Brodě v čínské restauraci.
V sobotu jsme jeli doPrahy. V divadle na nás čekala Zdenka. Divadlo se všem líbilo. Po něm jsme se šli podívat na zažehnutí vánočního stromu. Bylo tam hodně lidí a tak jsme raději odešli. Zastavili se na večeři a odjeli vlakem do Jitkova.
V neděli se nechtělo nikomu ráno vstávat. Kolem poledne jsme se konečně vypravili k Devíti skalám. Přišli jsme však pouze na Žákovu horu. Snažila jsem se fotit, ale byla dost mlha. Honzík s Pavlou spěchali na vlak a také se brzy setmělo. Jeli jsme tedy do Žďáru nad Sázavou a tam se v restauraci rozešli.
Večer jsme si udělali u Jirky těsto na lívance a než nám nakynulo, šli hrát hezkou hru, kterou vyhrál Milan a já prohrála. Mám zkrátka smůlu ve všem. A pak Jirka i já šli smažit lívance. Měla jsem velkou radost, že všem chutnaly. Asi se už nebudu bát něco vařit, i když Milan i Jirka jsou velice nároční strávníci. Po večeři (kolem půlnoci) jsme odešli spát, protože Milan i Jirka ráno museli do práce. A já ráno trochu poklidila nepořádek, který jsme u Jirky udělali. A teď dopisuji kroniku a za chvíli odjíždím.
Trochu jsme domluveni, že za týden navštívíme Honzíka v Ostravě, ale bude-li to tak, není jisté.

PS. V Praze jsme také navštívili (kromě divadla) Vyšehrad. Viděli jsme místa, kde se začala naše historie. Koukali z hradeb na řeku Vltava, kde skákal bájný Šemík s Horymírem.A pak pražský Slavín i s hroby našich velkých lidí.
Ludmila