Dolní Loučky
23. - 25. dubna 2004

V pátek sice bylo krásně, ale meteorologové hlásili ochlazení a déšť. Toho se možná někdo zalekl a tak jsme jeli s Jirkou a psy sami. Nakonec ale bylo počasí ucházející. Z pátka na sobotu sice pršelo, což pod plachtou nevadilo, ale sobota byla hezká. V noci na neděli zase pršelo. Neděle byla sice zamračená s místníma přeháňkama, ale chodit se dalo.
Ale od začátku:
Auto jsme nechali pár metrů od stanice v Dolních Loučkách. První nocleh našli na kopci s výhledem na vesnici a taky na zajímavý železniční most, kde každou chvíli projel vlak.
V sobotu jsme se vydali...
Milan

...po červené na Újezd u Tišnova a dál po červené okolo zřícenin, které byly většinou schované v lesích. Navíc jsme zde šli před 3 roky s dvouměsíční Laurou a Býlými psy, ale jen část cesty. Pár kilometrů před Trenckovou roklí jsme viděli na protější straně řeky na hřebenu asi zříceninu Vickov. V Trenckově rokli si přečetli jeho zrůdný životopis a litovali, že tak krásné místo pojmenovali po takovém lotrovi. Cesta lemovaná chatami, jeden větší déšť s kroupami jsme přečkali pod plachtou.Před Habřím měla cesta přejít přes řeku Loučku, ale chyběl most. Milan se nechtěl brodit a tak jsme se drápali houštím po břehu k nějaké chatě a odtud došli do Habří, kde se napojili na modrou značku a šli ke zřícenině Mitrov, kde bydlel zlý drak, který na Milana plival oheň. Milan se ho moc bál, ale já se Sárou a Laurou jsme draka zabili.Odměnou nám byl létající koberec, který jsme na Mitrově našli a na kterém jsme pokračovali ke Strážku, kde zrovna v 19 hodin bily zvony klekánice a krásně se rozléhaly po kraji.Večer jsme usnuli v březovém háji. Psy jsme uvázali k březovému polenu, které ráno tahali za sebou, když je cosi rozčílilo. Ráno jsme šli k Šiklovýmu mlýnu a westernovýmu městečku, které je v dubnu ale uzavřený, tak jsme viděli jen z venku. Pak šli do Blažkova, Dolní Rožínky, do Rožný na vlak. V Loučkách jsme našli auto. Cestou jsme se stavili v motorestu na velkých porcích. Doma jsme koukali ještě v televizi na Česko hledá hlupáčka, ale Milana nenašli, protože byl schovaný v Jitkově:-)
Jirka


Železniční most nad Dolními Loučky.

Milan zase žere.

V Trenckově rokli.Mitrov.

Šiklův mlýn.