Divadlo Brno a výlet do Ostravy
15. - 18. září 2006

V pátek 15. 9. jsme zase po dlouhé době navštívili Mahenovo divadlo v Brně. Hrálo se: "Jak se vám líbí?" Autorem byl Shakespeare. Na divadle byl Milan, Jirka, Pavla a já. Všichni říkali, že se jim divadlo líbilo. Po divadle jsme jeli autobusem do Ostravy k Honzovi (bez Pavly). Jirka se mi přiznal, že o mé návštěvě nic neříkal. Měla jsem z toho špatný pocit, ale Honzík říkal, že je rád, že jsem přijela. Chvilku jsme povídali (bylo 1/2 3.ráno) a pak šli spát. Ráno v 9 hod. jsme vyzvedli Zdeničku od domu, kde bydlí a jeli do Polska na trhy. Tam jsme přijeli dost pozdě.Trh už končil. Honzík a Zdenička koupili rajčata a papriky a jeli jsme nazpět. Potom jsme se procházeli nádherným parkem v Šiléřovicích kolem golfového hřiště a zámku. Je velká škoda, že zámek i krásná kašna v parku, nejsou opraveny.
Měli jsme štěstí, že jsme u zámku viděli mnoho starých aut různých značek. Chodili jsme mezi nimi a prohlíželi. Potom jsme navštívili důl, z něhož je zřízeno muzeum. Provázel nás pán, který byl mnoho let záchranářem v dole. Ukazoval různé přístroje, které se používaly k záchranným pracím. Nejvíce tam bylo dýchacích přístrojů. Pak jsme sjeli do dolu a tam nám druhý pán vysvětloval, jak pracovali horníci dříve až po dobu, než byly zavřeny. Moc smutně na mne působily vagony, na kterých bylo napsáno, kdy byl který důl uzavřen a kolik se v každém dole vytěžilo uhlí.
Po návštěvě dolu jsme zase jeli podívat se z výšky na Ostravu - na ostravskou radnici. Honzík poprosil paní, aby nám ukázala Ostravu z věže a něco oní řekla. Paní nám o Ostravě moc zajímavě vyprávěla a já najednou zjistila, že Ostrava není pouze průmyslové, černé město, ale je v ní i mnoho zajímavých památek. Večer jsme se prošli Stodolní ulicí, zastavili se na večeři, zavezli Zdeničku domů a odjeli k Honzíkovi.
V neděli ráno zase se zastavili pro Zdeničku a jeli do Malenovic sbírat hříbky. Šli jsme směrem na Lysou horu.Hříbků jsmenasbírali velkémnožství. A pakjsmešli na opačnou stranu na Ondřejník. Milan mocnechtěl,alepo výstupu na kopec bylrád,že tamšel. Večer jsme seještě prošli po Místku a sažili se fotit při světle.A pak odjelik Honzíkovi a tamčistili houby až asi do 1 hodiny.
V pondělí brzy ráno odjel Milan a my ostatní šli do ZOO. Bylo tam mnoho hezkých zvířat. Nejvíce se mi líbila malá lvíčata. Chtěla jsem ještě vidět v Ostravě v Mariánských horách obrazy, které tam jsou v kostele. Ale Jirku jsme nemohli dostat od slonů a medvědů. Nakonec jsme přece jenom jeli, kostel však byl zavřený. Zdenička se s námi rozloučila hned v ZOO a nás Honzík zavezl na vlak. nádraží do Svinova a my odjeli domů.
Ludmila


Na večeři po divadle


Ve dvě ráno už u Honzy v Ostravě


Šiléřovický zámek


Procházka


Foto na kašně


Sjezd historických vozidel

Už v hornickém muzeu -náš průvodce (bývalý záchranář)


Před radnicí - socha Ikara


Pohled z věže


Nedělní výlet - na houbách

Noční prohlídka Místku


Pondělní prohlídka ZOO
Kostel


Odjezd