Bílý potok
26. - 28. 05. 2006

Tak po delší době skupinu BDP navštívili i pražští měšťáci Tom s Kájou, ale i kluci od Poděbrad, Olomouce...*/ Setkali jsme se ve Vlkově u Tišnova. Bylo 20,53 hod a setkali jsme se na peróně. Z auta nás uvítali i Sára a Laura a vydali jsme se na zelenou značku do lesů u Bílého potoka. Našli jsme nocleh, vypnuli jsme celty a šestice odhodlaných vlezla do spacáků a kolem 22,30 hod ulehla. Pršelo a pršelo.
Kája
Kája myslel Mirka od Pardubic a Honzu z Ostravy (poznámka Milan)

Ráno přišlo vhod kafe od Pavly, která přijela za náma ranním vlakem. Pršet naštěstí přestalo a celý den vydrželo pěkný počasí, čas od času dokonce slunečno. Nasadili jsme pohodový tempo a šlo se. Tom v každý volný chvíli luštil sudoku, vypadá to na hlubokou vášeň. Asi nejzáživnější byly brody. Každej z těch 13 brodů jsme překonávali trochu jinak. S holí v ruce, v sedě na kládě přes řeku postupným posuvem atd. Jirkovi dokonce uplavala bota, ale měl štěstí. Celkem rychle se zachytila - jinak by ji už neviděl. Cestu jsme proložili pár zastávkama v hospůdkách. Kája a Pavla odjeli domů a my teď sedíme v jedný z nich.
Mirek

Po uspokojení Jirkových choutek, kdy mu Mirek s Tomšem vymýšleli zcela nové sudoku, (na dvou stranách kroniky nyní následují poznámky a výpočty k sudoce) jsme se vydali fotit místní kočičku, která hlídala kapličku. A pak jsme pokračovali po modré. Protože se začalo šeřit, vydali jsme se nahoru do lesů hledat místo pro plachtu. To se nám povedlo a po zkušenostech z minulé noci si vyrobili hned dvojitou stříšku. Pak jsme rozdělali oheň a opékali buřty. Začalo zase pršet a tak jsme zalezli pod plachtu a šli na kutě. Spalo se dobře, bylo slyšet bubnování kapek na plachtu, ale my byli v suchu. Ráno jsme se probudili kolem 9-ti, ale protože je všude vlhko, lenošíme pod plachtou doteď. Ale za chvíli vyrazíme na Veveří, protože pršet už docela přestalo.
Honza


Jo, jo, počkali jsme nejen na konec deště, ale počkali jsme, dokud pršelo ještě i ze stromů, a tak jsme vyrazili asi v poledne.
Ve Veverské Bítýšce jsme se naobědvali v dobré restauraci s bodrým číšníkem a vydali se směrem na hrad Veveří. Tam jsme dorazili krátce před 17. hodinou. V rychlosti jsme ho prohlédli, alespoň nádvoří a vnější prostory a vydali se do přístaviště lodí, abychom si zkrátili cestu do Brna. Loď jela za chvíli a po asi 3/4 hodiny jsme se vylodili v bystrckém přístavišti. A pak tramvají na vlakové nádraží, kde jsme se postupně rozešli.
A tak skončil vandr plný - aspoň pro mě - překvapení. Že nás bylo tolik - v sobotu to bylo 7 lidí a dva psi, a to jsme ještě potkali cyklisty Béďu s Mirkem. Že v okolí Brna může být tak náročná turistická cesta, tolik brodů jsem asi ještě nazažil.
A v Brně na nádraží jsme potkali Vlastíka s Jankem, ty bych tady taky nečekal.
A ještě stojí za zmínku krásně udržovaný mlýn s občerstvením. I když byl bez elektřiny. Nachází se u potoka směrem ke Šmelcovně.
Milan
První ráno - lidi ještě spí...

...probouzení

Ráno přijela návštěva


Zastávka na pizzu a klobásuPiknik - poháry se šlehačkouPrvní brody
Setkání s cyklistickou částí výletu (Mirek a Béďa)


Krásný tajemný mlýn s také trochu tajemným, ale sympatickým obyvatelem

Lidi jsou uvnitř na občerstveníA zase brody...


...ne, přejít to nejde.

Poslední foto s Kájou


...a občerstvení ve Šmelcovně


Tomš propadl sudoce


Začíná pršet, ale stejně zapalujeme oheň
Další ránoZačíná být horko
Veverská Bítýška - v restauraci

Hrad Veveří z dálky...


... a z blízka


U přístaviště a pak na lodi

V brněnské tramvaji


Setkání s Vlastíkem v Brně na nádraží