Bouzov a Javořičské jeskyně.
4. - 6. června 2004

Stejně jako na většinu předešlých víkendů hlásili déšť, což se v pátek večer i splnilo. Pak již ale bylo hezky.
Co se během víkendu dělo napíše a co se nedělo nakreslí Jirka na následujících stranách. Mě nejvíce pobavila průvodkyně v jeskyni. Byla to milá ale nezkušená holka a jejím výrokům "...tohle je krásný útvar - no vy ho stejně nevidíte, právě tam zhaslo světlo..." nebo "...tam jak ukazuji baterkou - asi to nevidíte, mám slabé baterie" se smálo víc lidí. Stejně jako tvrzení, že chodby mají délku 200 tisíc metrů místo správných 2 km. A když jsem se zeptal jak vypadá nedaleká Mladečská jeskyně, odpověděla že tam v životě nebyla. Ale jinak se mně tam líbilo. A teď už Jirka:
MilanDo Moravičan jsem přijel ze Skutče, Žďárce u Skutče, Pardubic a Zábřeha. Všechny vlaky měly zpoždění. V Moravičanech jeden hodný pán hustil do hlavy kudy jít - viz náčrtek.V noci jsme šli skoro po modré přes Loštice k Vlčicím, kde konečně kousek lesa zbyl a zde rozbili plachtu. Ráno pršelo až do 14 hodin a teprve pak jsme se vydali na cestu k Bouzovu. Koupil jsem Milanovi a sobě lístek na jeden okruh. Milan byl nadšený, protože rád chodí do interiérů zámků.


Dřevěný kůň pod hradem byl zavřený, Maro taky nepřijel a tak jsme se šli najíst do restaurace. Pak jsme šli po žluté kolem velké husí farmy a pak dál k Javoříčským jeskyním a nad nimi se ubytovali na nádherném místě, všude řvali ptáci a zezdola hrál a zpíval kdosi na kytaru. Ráno nás vzbudilo sluníčko a šli k jeskyním. Koupil jsem velký okruh a protože jsme byli jediní museli jsme čekat na další návštěvníky, kteří ale měli lístky jen na krátkou trasu a tak polovinu času prohlídky jsme měli průvodkyni jen pro sebe. Hlupáček toho náležitě využil. Viz další náčrtek.
Po jeskyních jsme se vrátili na zkamenělý zámek a odtud po červené k zajímavým skalám s průchody a dál do Konic na vlak a pak přes Brno domů.
Jirka

Milan je nějaký naštvaný.Kdo ho naštval?:))

Bouzov vystrkuje růžky.

Na terase kam se nesmí.

Spousta hus.

Ubytování nad jeskyněmi.

Vstup do jeskyní.Zkamenělý zámek.

Skála Průchodnice se spousty průchodů.Srnky u Konic.