Ostrava (Beskydy).
středa 30. 1. 2002 - neděle 3. 2. 2002
Tak zhruba po roce se Bdp opět zabydlelo u Honzy v Ostravě; konkrétně Milan a Jirka , tentokrát bez psů (k radosti papouška Karlíkové). A v sobotu se k nám přidali Dan z Ostravy a Marek z Olomouce se Sárou, a udělali jsme si výlet do Beskyd.


Protože první dva dny chodil domácí Honza do práce, trávil jsem čas s Jirkou relaxačně. Dlouhým spánkem, Jirka pak hraním počítačové hry Simpsů. Ve čtvrtek odpoledne jsme pak všichni navštívili modelářskou prodejnu (kvůli vláčkům), knihkupectví (kvůli SIMPSům) a čínskou restauraci (kvůli jídlu). Po malé prohlídce jsme se pak vrátili domů. Běhen pobytu jsme využili bohatou Honzovu videotéku (Šeptej, 4% muž v akci). V pátek odpoledne se Honza zdržel v práci, a tak jsem si s Jirkou udělal malý výlet do lesa a pak do Intersparu.
Sobota:
Honza vzal mě, Jirku, Mrka a Dana do auta a vyvezl nás až na Pustevny. Tady byl ještě sníh, mokrý, ale chodit se dalo. Šli jsme k soše Radegasta a dál ke kapli, jejíž jméno jsem teď zapomněl. Ale byla před ní socha Cyrila a Metoděje. Po návratu na Pustevny jsme zašli na oběd, někdo si dal halušky, někdo něco jako halušky se zelím což je prý podle servírky lepší. Pak jsme odjeli do Rožnova v úmyslu navštívit místní skanzen, ale protože právě probíhající masopust zvýšil ceny vstupného, spokojili jsme se s návštěvou rožnovské cukrárny na náměstí.
Neděle:
Krásné počasí nás vytáhlo na výlet, který se trochu protáhl. Honza pak nestíhal udělat oběd, pořád tvrdil, že nemá nějaké suroviny. Výsledek byl ale výborný. A bylo to zadarmo. Vlak jsme stihli tak tak. Honza jel omylem načerno, my jsme zapomněli součástky k vláčkům, ale do Brna jsme se šťastně doplahočili, probírajíc teorii rušení pevné linky Telecomu.
Milan