Hledání bédépáckého pokladu
9. 9. - 11. 9. 2005

Z původní inzerce:
Sraz v 22.00 - 22,15 ve stanici kterou určí tajenka ,která je zveřejnena na této straně.
V pokladu bude ukryto BDP cd - stránky(již nikdy totiž od nás žádné nedostanete, každý rok bude pouze jedno cd zakopáno jako BDP poklad),cd BDP disko,BDP kalendář, Slipotrenky krásné za 250 Kč a ještě pár překvapení . Bude to pouze pro jednoho nálezce , takže se budete muset snažit ,aby jste ho našli první . Poklad bude zakopán max 10 cm v zemi , nebo bude ve vodě , či vzduchu . Vše napoví tajenka . Poklad bude ve vodotěsné nádobě . A pouze Jirka z Jitkova bude vědět kam to na turistické značce zakope ,či schová . Poklad bude uschován 9 září , takže je zbytečné ho hledat už dnes . Jen radím , nespolupracujte s ostatními , protože ten poklad je fakt jen pro jednoho a zbytečně se o něj ošidíš , až Ti ho kamarád vyfoukne . Pokud nikdo z Vás poklad nenajde nechá se tam . Může se stát , že ho nějaký člověk náhodou Vám vyfoukne , pak máte smůlu . Ale já Vám věřím a myslím že ho najde někdo z Vás . Pokud někdo chcete přispět nějakou zajímavou věcí do pokladu tak můžete .


Tak konečně nadešel dlouho očekávaný víkend, kdy nám Jirka ukryl "poklad". Sraz byl na nádraží v Babicích u Šternberka, to jsme se dozvěděli z tajenky. V Olomouci jsem se setkal s Petrem z Prahy a ve vlaku jsme k našemu údivu potkali kluka, kterého jsme neviděli už asi 4, možná i 5 let, a to Jirku ze Šternberka. Ten ale na naši akci nejel, ve Šternberku bydlí. V Babicích nás čekal Jirka s Laurou a než jsme se utábořili, prozradil nám, že poklad je u stromu s červenou turistickou značkou, na kopci, a že strom je nějak označený. Hledat poklad že můžeme v noci, ráno,... kdy kdo chceme. A že je tam spousta dobrých věcí. A tak když jsem nemohl ráno kolem sedmé spát, protože jsme leželi na mírném svahu, napadlo mě, že by v pokladu mohla být třeba mimo jiné čokoláda, tak jsem se vydal po pokladu kouknout. Bez problému jsem ho našel, čokoláda tam nebyla, a tak jsem sebral co mě zaujalo, ale aby si hledání pokladu užil i Petr, nechal jsem tam krabici i se zbytkem pokladu. Pak jsem se vrátil zpátky.
Milan

V pátek před devátou večer jsem dorazil do Olomouce, kde už čekal Milan. Trochu mě překvapilo, že nepřijelo víc lidí, protože Jirka vylíčil poklad opravdu lákavě. Večer jsme usínali při trochu strašidelném sténání stromů. Ráno nám pak Jirka ukázal poslední indicii k hledání pokladu - dubovou větvičku. Při výstupu na nejbližší kopec v okolí jsem si ihned všiml mladého doubku, na kterém byla uvázána prádelní šňůra. Poklad byl na světě! Jenom Milan tvrdil, že jsem strom s pokladem přehlédl. Pak jsme, šťastni "že se poklad našel", pokračovali v cestě na hrad Sovinec. Z vnitřní výbavy hradu se toho moc nedochovalo, ale viděli jsme alespoň zajímavou výstavu plastik - viz foto. Nevynechali jsme ani mučírnu s mučícími nástroji. Jirkovi se líbila kláda, do které se vložila hlava a ruce. Potom jsme, po prohlídce hradu, chvíli diskutovali, v jakém pořadí byl hrad zapálen, vyrabován a zabiti rabující občané a vydali se směrem k Rešovským vodopádům. K těm jsme došli další den dopoledne. Byly to asi nejhezčí vodopády, jaké jsem u nás zatím viděl. A znamenaly pro mě příjemné ukončení mého, letos možná posledního, víkendu v přírodě.
Petr

Jen mě hrozně mrzí, že Vašek s Honzou nevyluštili tajenku a museli si vymýšlet výmluvy. Akce byla naplánována schválně blízko Olomouce a Ostravy. Také mě mrzí, že jsem neviděl BDPáka Jirku ze Šternberka. A že na akce nejezdí spousta přátel od Býlých psů, že zlenivěli, protože tak starý a nemohoucí rozhodně nejsou. Mrzí mě, že jim nechybíme, že chybí jen oni nám.
JirkaTak tady jsem s Jirkou poklad ukryla .

Ve Štemberku byly vystaveny formule.

Hrad večer .Laura čeká na zastávce.

A už přijíždí Milan a Petr .

Po první noci .

Občerstvení kofolou .Laura se už konečně taky napila .

Petr kontroluje zda jdem správně.Nikdo mě nefotil ,tak jsem se vyfotil sám , hezký zuby , né ?:))

Pak mě taky jednou vyfotili ,ale zdálky .

Sovinec .Na věži

Poslední nádvoří.

Věže které nechal postavit kastelán . Mně se líbí . Průvodkyni ne .

Starý portál.

Vše ještě není zrestaurováno. Lesnická škola .

Jedniný zachovalý pokojík - nábytek je ale ze zámku z Bruntálu.

Výstava byla boží . Hermafrodit zepředu.

Zezadu.Medvědí hlava.

Nevolnost.

Razidlo.

Adam.

Rozervaná hruď

V mučírně .

Na co je to u tý pusy???

Hezká kláda.

Je libo klistýrek?

Strašidlo . Hlupáček je ale větší .

Na kostel jeřáb pověsil nový zvon .Laura přivázaná k plachtě .

Milan zabořený do polštáře .Romantické zásobárny vody.

Rešovské vodopády.

Kudy to Laura jde ? Proč nejde po schodech?Občerstvení Stříbrné Hory .Rýmařov - odjezd